[]

danimarka'ya gidiyorum. KRON'u buradan mı alayım?

sevgili dünya vatandaşları,

gelecek haftasonu danimarka'ya gidiyorum. cebime euroları koyar giderim diyordum. hem burada hem ekşide %30 %40 oranlarında komisyon kesiyorlar denmiş. gerçekten mi? nasıl edek danimarka'ya giderken? bir yol yordam söyleseniz.


 
Havalimanından sizi kente atacak (taksi, toplu ulaşım vs) kadar miktar bulundurun ya da havalimanında küçük bir meblağ bozdurun yeterli. Gerisini şehir merkezinde halledersiniz. Havalimanı döviz gişeleri genelde avantajsız çevirme yapar size. Tüm yurtdışı seyahatlerinde kural aynıdır.


  • rosencruz  (05.03.20 14:49:40) 
Bence çok çok küçük bir miktarda havalimanında alın, daha sonra hiç almayın. İskandinav'lar nakit kullanmıyor pek, temassız bir kredi kartı alıp eur-usd ekstre isteyin, mis gibi buraya gelince ödeyin. Hem risk yok, hem pratik.


  • tss  (05.03.20 15:00:54) 
Nakit yok gibi bi şey evet ama bozduracak yer de görmedim ben bankamatikten çekmek lazım kronu.


  • kullanıcıadımbuolsun  (05.03.20 15:05:03) 
euro harcanıyor aslında ben gittiğimde 2011 euro geçiyordu her yerde. ama belli bir miktar kron bozdurmuştum döviz bürosunda kazıklanmamak için.


  • kveldulv  (05.03.20 15:08:14) 
kredi kartı da extra komisyon alıyor


  • bir soru sorcam  (05.03.20 15:09:21) 
kredi/banka kartından alışveriş yaparsanız önce kron'u dolara, doları tl'ye çevirecek. mantıksız olur.


  • brakgn  (05.03.20 15:28:24) 
Orada euro harcarken kazıklıyorlarmış, benden önce giden arkadaşım öyle demişti, ben buradan kron alıp gitmiştim.


  • pati  (05.03.20 15:31:53) 
iş bankası internet bankacılığından, varsa mevcut tl hesabınızın bulunduğu şubeyi tıklayarak DKK ile USD veya Euro hesabı açın.

Elinizdeki veya hesabınızdaki Euroyu internet bankacılığı üzerinden DKK'ya çevirin ve şubeyi arayıp örnek olarak; "hesabımdaki 10 bin DKK'yı nakit çekmek istiyorum" deyin.

maksimum 2-3 gün içinde, minimum kayıpla elinizde nakit DKK olmuş olacak.
  • rightguardmed  (05.03.20 16:11:21 ~ 16:13:04) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.