[]

Mülteciler neden avrupa ya gidiyor

Ne var orada? Orada da işleri güçleri olmayacak. Çlümü göze alacak kadar ne var orada?
 
  • prole  (05.03.20 02:11:55) 
haber linkindeki 15 yaşında ve türkiye'de çalışan leyla yunanistan'a gidince erkek kardeşleri gibi okula gideceğini söylemiş. ah leyla ah, gerçeksen çok hayalcisin. çalışmaya devam edip en geç 17 yaşında suriyeli bi adamın karısı olup kendi çocuklarını büyütürsün en fazla.

soruya yanıt, orada işleri güçleri olmasa da türkiye'den daha iyi koşullar. yunanistan'ı geçmeyi hedefliyorlar. çalışmalarına gerek olmadan barınma, yaşama fırsatları veriliyor. türkiye kendi vatandaşına bakmıyor, mülteciye mi bakacak. ab büyük rahatlık. isveç'e bir ulaşsalar...
  • anais  (05.03.20 09:47:02) 
zamanında biz milyonlarca mülteci alırken, avrupa ülkeleri de boyutlarına göre üç beş bin civarında komik rakamlar aldılar. Tabi aldıkları kişi sayısı az olduğu için bunları kendi içlerine entegre edebildiler; eğitim, iş vb.

Şimdi diğer mülteciler de onlarla konuşup, onların durumunu duyunca bok var zannediyor orda. Milyonlarcası gitse burdan beter olacaklarının farkında değiller. Bizdeki 4 milyon mülteci bir şekilde yarın avrupaya geçse, 1 hafta sonra koşarak gelirler bu tarafa. Kimse bizim gibi 40 milyar dolar harcamaz bunlara.
  • bobinhoo  (05.03.20 10:40:04) 
asgari ücret alıp en azından daha iyi koşullarda yaşayacaklar. onlarda asgari ücret alan bizde 7-8 bin lira maaşı olanla aynı standartlarda yaşadığı için normaldir Suriyelilerden önce gençlerin neden yurtdışında yaşamaya başladığı düşünülmeli bence. çok ciddi göç var türkiyeden okumuş neslin.


  • un4given  (05.03.20 11:03:29) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.