[]

Matematik sorusu

Şu soruya bir bakar mısınız? Soru mu hatalı ben mi denklemi yanlış kurdum? 2x olmasına rağmen iki denklem de birinde 2 bardağın da sayısı azalıyor.
 
2/3s = 4b+8k
1/3s= b+ 7k >>>> 2/3s= 2b=14k

4b+8k=2b+14k
2b=6k
b=3k

b=3 için k=1dir

yani büyük bardak, küçük bardağın 3 katıdır.

cevap a şıkkı.
  • blue eyes white dragon  (04.03.20 21:23:15) 
Anladım. Ben ilknbölümde bardakları 2. Bölümde sürahi yi dolduruyoruz diye anladım. Sorunun türkçesi anlaşılır mı sizce? Yoksa ben mi anlamıyorum?


  • nick bulamadim  (04.03.20 21:28:14) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.