[]

Sporda sakatlanma

1 kaç haftadır spora gidiyorum. Ptesi günü omuz çalışırken 8.tekrarda boynumu zorladığımı fark ettim ama son 2 diyerek devam ettim. 9 da daha çok ve 10 da çok daha fazla zorladım. Hareket bitince bişeyler olduğunu anladım ama sıcak olduğu için çok acımadı. Spordan eve geldim soğudukça acı arttı. Duş alamayacak seviyeye geldim en iyisi uyuyayım geçer düşüncesiyşe zar zor yatağa girdim. Tüm uyku pozisyonlarını denedim ama acı git gide arttıüı için gece yarısı acile gittim arkadaşla. Acilde anlattım kas gevşetici iğne yaptılar. İğne ile acı biraz azalınca eve gelip hemen uyudum. Sabah acı hala devam ediyordu, hemen eczaneye gidip kas gevşetici aldım.2 gündür kullanıyorum acı baya azaldı ama hala sağ kolum ve boynum rahatsız. Bugün de spor günü ve ben gitsem mi diye düşünüyorum. Gitsem çok zarar verir miyim kendime dikkatli çalışarak?
 
3 ay önce aynısı oldu boynum maalesef ben devam ettim ve ağrısı bir aydan fazla sürdü. Tavsiyem ağrı tamamen geçene kadar gitmeyin.


  • mcgrain  (04.03.20 16:46:33) 
Kesinlikle gitme. İyileş öyle git spora. Eğer zorlarsan kalıcı hasara sebep olabilirsin. Acı 1 haftadan uzun sürerse doktora kesin git.


  • 2k  (04.03.20 19:25:05) 
ağrı geçmeden gitme, yoksa düzelmiyor.


  • hayley williams ile evlenecek genc  (04.03.20 23:38:48) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.