Pirincsiz yaprak sarma?

Dostlar maliyeti dusurme muhabbetleri bir kenara, bu yaprak sarma pirincsiz yapilabilir mi? Hicbir yerde boyle bir tarife de rastlamadim, kime sorduysam da pirincsiz olmaz diyor? Niye?

kıymasız lahmacun tavuksuz dürüm olur mu mesela?

olur da hoş olmaz eksik olur.
  • jelly bear  (04.03.20 00:27:54)
biz bulgur ve pirinci karıştırarak yaparız genelde, sadece bulgur nasıl olur bilmiyorum ama

  • siyah gece  (04.03.20 00:28:42)
Etli sarmayı bulgurla yapıyoruz, çok da güzel oluyo.
Tarif için sabah anama sorup yazacağım. :)
Nar ekşisi de koy iç harca
Etsiz tarif:
youtu.be
  • coca cola  (04.03.20 00:31:56)
Pirinç bulgur karışık yapılabilir veya kırık pirinç falan kullanılabilir daha ucuzdur. Sadece bulgur ile denemedim ama çok kötü olacağını sanmıyorum.

  • lumos  (04.03.20 00:32:28)
Sarmanin icine bir sey koymayacaksan hic sarmadan dogrudan yapragi yemek daha akil kari bence.

  • dunal  (04.03.20 00:43:24)
Bulgurla yapılır. Bulgur da değil hatta düğü derler. Ben pirinçliden daha çok severim.

  • Tears of Devil  (04.03.20 00:47:01)
Bulgurla yapılan da oluyor. Hatta pilavlık bulgur var en irisinden(başbaşı) o pirinçten daha lezzetli.

  • megalomaniac  (04.03.20 01:37:14)
pirinçsiz derken sadece soğan, kıyma ve diğer baharatlarla mı? olur da biraz tıkız köfte gibi değişik olur. Haslanmıs yeşil mercimek yakışır pirinç yerine. bolca dereotu nane falan da koyarsan süper olur sarman

  • delidiyorum  (04.03.20 08:34:10)
Bulgurla yapanlar var evet fena olmuyor tadı bence.

  • kablelvuku  (04.03.20 09:06:56)
İçi kuru köfte gibi bir şey olup çıkıyor. (Denedim çünkü.) Pirinç ya da bulgur lazım, pişerken etin suyunu çekip o sarma/dolma içindeki pofuduk kıvamı sağlıyor onlar.

  • kobuzchu kiz  (04.03.20 10:28:35)
glisemik indeksi düşük diye sadece bulgurla kuru dolma yaptım. tat olarak çok bi fark olmadı ama şişirdi rahatsız etti öyle hevesle yiyemedim sona doğru. yo ben şişmem diyorsan bulgurla yap.

  • sanguine mcqaer  (04.03.20 11:49:54)
bulgurla olur.

  • simsey  (04.03.20 12:29:06)
Arkadaslar herkese verdigi cevaplar icin tesekkur ederim, soruyu eksik sormusum, pirincsiz, yalnizca etle yapilamaz mi? Sormak istedigim buydu :)

  • bollocks44  (04.03.20 13:47:37)
olur, neden olmasın da klasik sarma olmaz yaptığın "et sarması" gibi birşey olur, ha ben alternatif arıyorum dersen de bulgur ilk akla gelen olsa da kinoa ve karnabahar da bu işi görür. özellikle karnabahar tanelerine ayrılıp normal pirinç gibi pilavı yapılabiliyor. Bu tip alternatifler özellikle ketojenik ve paleo tipi beslenenler tarafından tercih ediliyor. Tarifine ilham vermesi açısından bir lahana sarması tarifi şu şekilde: www.stephgaudreau.com

  • candanag  (04.03.20 14:53:39 ~ 14:54:29)
soruyu duzeltmissiniz ama eski haline cevap vermek istiyorum, bulgurla oluyor ama bence yavan, sasi oluyor. ama iste damak zevki, seveni de var.

gecenlerde asma yapragiyla delirmeceler sirasinda gocmen pidesi (loznik) tarifi gorup denemistim. nefis bir sey oldu. (un, yogurt, pirasa, sogan, maydonoz vs. var icinde) o zamanki googleing sirasinda hellim peynirinin yapraga sarilip tavada pisirildigi bir tarif de gormustum. denemedim ama mantikli geldi.
  • jimicik  (04.03.20 15:32:00)
Olur. Cok da guzel (tamam cok degil belki) olur.
Ben bunu yapiyorum. Tereyagi ya da ghee kullanmiyorum, biraz nar eksisi ya da nar eksisi olmuyorsa limon tuzu kullaniyorum. Maydanoz ve naneyi bol kullaniyorum.
Mantik pirinc yerine ceviz kullanmak. Geri kalan malzeme sizin keyfinize.
  • 65 derece  (04.03.20 17:57:58)
  • 65 derece  (04.03.20 17:58:27)
Zeytinyagli sarma kesinlikle pirincle olmali, bence

  • beriberi  (04.03.20 20:44:00)