[]

Yurtdışı Uçuşta Pasaport Son Geçerlilik Süresi

Makedonya'ya uçacağım fakat pasaportun bitiş süresi önümüzdeki ay doluyor, sadece 1 hafta kalacağım gene de sorun olur mu? AB ülkelerine girilmiyor diye biliyorum ama belki diğerleri farklıdır.
 
Passport geçerli. En fazla formaliteden birkaç soru sorarlar ama sorun olmaz.


  • prole  (04.03.20 00:01:55) 
birçok ülke 3 aydan az süresi kalmış pasaportla girişe izin vermez.


  • usudum ustumu ortsene hande  (04.03.20 00:49:30) 
Bunun icin disisleri bakanligi > konsolosluk islemleri kismina bakabilirsiniz.

Bitisine bir ay kalmis pasaportla giremezsiniz, bu kesin.
  • kuehles blondes  (04.03.20 01:00:15) 
tamamen bilmediğimden soruyorum, eğer geçerlilik süresi içerisinde kullanamayacaksam bu geçerlilik süreleri neden var?

bence de sorunsuz geçebilmen lazım sonuçta vize alman gerekmiyor.

bi arkadaşımla beraber israile gittik - gri pasaportunun süresinin bitimine 1 ay vardı.
  • euteamo  (04.03.20 13:55:53) 
Gecerlilik suresi en az 3 ay olmali.

Sebebi vizesi girebiliyor olman orada sinirsiz kalabilecegin anlamina gelmiyor vizesiz girip 90 gun gezebilirsin sonra donmen lazim diyor. Yani 3 ay esprisi oradan geliyor

bazi ulkeler 30 gun izin verse bile 6 ay gecerli pasaport istiyor yanioldu ya gidemedin vs vs isi siki tutuyorlar

Bitime 1 ay kalmis pasaportla hiçbir ulke seni almaz +1

Gri pasaport ozel hizmet pasaportudur onun durumu farkli dedigim normal bordo ve yesil pasaportlar için gecerli
  • basond  (04.03.20 16:48:24) 
Sıkıntı çıkma ihtimali yüksek, makedonya 90 güne kadar kalmanıza izin verdiği için en az o kadar sürelik veya daha fazla süreli pasaportunuzun olmasını isteyebilir.
Bununla birlikte vizesiz giriş olduğu için her durumda girebileceksiniz diye bir durum yok. Sınır Polisi/Sorumlusu sizi pasaport süresi veya başka bir neden ile vize almış olsanız veya ihtiyaç duymasanız bile reddedebilir.

  • cursor  (04.03.20 17:32:09) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.