[]

Şirketler neden halka arz ediliyor?

Halka arz demek borsaya açılmak di mi?

Diyelim ki bir şirket kurdum. Tek patron benim. Şirket büyüdü büyüdü büyüdü... Neden şirketimin hisselerini satıp kendime küçük küçük bir sürü ortaklar edineyim. Nasıl bir fayda sağlıyor bu bana?

Not: Sorumdan da anlayacağınız üzere bu işleri hiç bilmiyorum. Basitçe anlatabilirseniz çok sevinirim.

 
sermaye :) %100 sen iken x ediyorken yeni gelen sermayeler ile %50 hisse ile gene x değere sahip olabilirsin.


  • eylemsizlik plani  (03.03.20 00:46:35) 
hisse sahipleri yönetimde söz sahibi değil sen gene tek patronsun. ayrıca %49 unu arz ederek eline yüklü para geçirip daha da büyümeye yatırabilirsin.


  • basond  (03.03.20 12:48:27) 
Yeni ortaklara ek olarak buyuk bir denetim yuku de ortaya cikiyor. Finansman icin yapiliyor. Sirket yonetimini kaybetmeden bedavadan sirkete para konmus oluyor.


  • dunal  (03.03.20 14:28:51) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.