YouTube kanalı olanlarin kazancı hk

Bir kişinin 50 bin abonesi olsun her hafta bir video yayınlıyor 10 dk civarında.
İzlenmesi 20 bin olsun.

Acaba ne kadar gelir elde eder?

Bildiğiniz faraza bir örnek varsa paylaşır mısınız?

çook değişken. şurda kazançlar yazıyor socialblade.com

ama baya geniş
  • jelly bear  (02.03.20 20:24:47)
youtube'da bir videoda denk geldim bu konuya. youtube birebir kazanci aciklama konusunda yasak veya kisitlama koymus sanirim ama kabaca soyle hesaplanabiliyormus; izlenme sayisini 1000'e bolunce cikan sayi kazancin tl karsiligi gibi oluyormus. yani bin goruntulenme 1 tl gibi kabaca. zaten youtuber'lar goruntulenmeden cok marka anlasmalariyla ve reklam gelirleriyle para kazaniyormus.

  • in vino veritas  (02.03.20 20:25:49)
socialblade alt sınırı doğru sanırım. onu baz alabilirsin.

  • nick bulamadim  (02.03.20 21:03:11)
resmi kazançları paylaşanlar üzerinden mini bir araştırma yapmıştım alt limitin iki katının tl cinsinden kazanıyorlar. örneğin adam da $25 - $195 yazıyorsa kazancı 300 liradır aylık

  • avatar is back  (02.03.20 21:12:36)
Kazancı değiştiren bir çok etken var. İçerik İngilizce ise daha fazla kazandırıyor. Abone sayısı kazancı etkiliyor mu bilmiyorum. Şöyle bir örnek vereyim. Kanalıma keyfekeder yüklediğim videolarım var. Yabancı bir festivalden çektiğim görüntü 160 bin tıklandı ve 45$ kazandırdı içerik İngilizce ve tıklamaların çoğu abd'den. Türkçe içerikli videom var 40 bin tıklama 8$ kazanç.

  • heidi'nin dedesi  (02.03.20 23:26:03)
heidi'nin dedesi +1 Dili mutlaka ingilizce yapmak lazım. 1 videoyla bile ayda hiç çalışmana gerek kalmayacak kadar kazanabilirsin. Mesela şu video sırf ing olduğu için 15 milyon izlenmiş. Turkce veya flemenkce olsaydı binlerde kalirdi.

youtu.be
  • yedek  (03.03.20 00:59:05)
arkadasin ingilizce kanali bir senede bir milyon toplam izlenmeye ulasti(her hafta 1 2 video), 2bin euro filan kazandi sanirim, yazin 3-4 bin izlenme olan videolar su an 10 binden az izlenmiyor, boyle giderse seneye yazin oradan doyacak...

  • hewit  (03.03.20 01:12:35)