turkiye sinir kapilarini neden acti

idlib'teki saldiridan sonra neden acildi? avrupa ulkelerinden kim "acin, alicaz" dedi, kimle anlasildi?

gundemden cok uzak kaldim genel olarak yorumlarinizi da yazabilirsiniz tesekkurler

kimseyle anlaşılmadı. şimdiye kadar tehdit amaçlı kullanıyorlardı bu kozu, bu sefer oynadılar.

  • hadsafhada  (02.03.20 17:04:34)
"Açın, alıcaz" gibi bir durum ya da bir anlaşma yok. Anlaşma şöyleydi, biz mültecileri kendi ülkemizde tutmak ve Avrupa'ya gitmelerini engellemek için AB'den bir ödenek alacaktık. Bu ödenek gelmedi (bildiğim kadarıyla) RTE de bu konuda zaten AB'yi uyarıyordu sık sık. Bu problemden muzdarip olan sadece biziz. AB sözünde durmalı vs. gibisinden. Son gelen şehit haberinden sonra AB ülkeleri bizi Suriye'de yalnız bıraktığı için biz de AB'ye yapabildiğimiz tek yaptırım olan mültecileri salma işine gittik.

  • himmet dayi  (02.03.20 17:06:38)
Sınır kapılarını açtı derken tek taraflı bir durum bu anlaşılmış bir konu değil, "ben tüm denetimi bıraktım sağa sola kaçak geçmek isteyen olursa görmezden gelirim" durumu var. hadsafhada'nın da dediği gibi onca adamı hayrına beslemiyordu burada koz olarak tutuyordu AB'ye karşı şimdi o kozu oynuyorlar, amaç rahatsız etmek.

  • angelus  (02.03.20 17:09:28)
gündem değiştirmek için, başka bir nedeni yok. millet şehit v.s. unuttu haberlerde göçmen takip ediyor.

  • nuisance  (02.03.20 17:55:41)