Çok acı pul biber tavsiyesi

Antalya’da yaşıyorum ancak bulamadım bir türlü. Markalı ürünlerin en acı olanını aldım onlar da acı gelmedi.

Antalya’dan alabileceğim ya da başka bir şehirden kargo yapan tabsiye edebileceğiniz bir yer var mı? Güvenilir olması önemli 2-3 ay önce gaziantep’ten ünlü bir yerden aldım ama bildiğin elimi boyuyor gıda boyası olmasından şüphelendim, elimi yıkamak zorunda kalıyorum her seferinde.

Boya vermesi normal değil mi zaten? Ele meyvenin rengi geçmesi normal zaten.

Vişne falan yerken de ellermiz kırmızı mor olur yani :)
  • coca cola  (02.03.20 15:20:43)
@coca cola kurutulmuş bir meyvenin aşırı bir boya vermesi pek normal gelmedi, belli ki kurutulmuş portakal, kiraz vs. görmedin hiç. :)

  • jedijedi  (02.03.20 15:25:48)
pazara gidip en acı kırmızı biberden alıyorsun, onu balkona koyup min. 1 hafta kurmasını bekliyorsun. blenderla çekerek kendi pul biberini oluşturuyorsun. ben en son ne zaman pul biber satın aldım hatırlamıyorum bile.

  • cioz  (02.03.20 15:30:12)
@jedi Oaaaaa o zaman bizim ki de feyk :)
Halbuki çok güvenilir yerden alıyorduk. Anneme sordum; kendisi kuruttuğunda pek boya bulaşmadığını söyledi.
Edit: Antalya’da güzel kurumazmış, nemden dolayı. Annem dedi.
  • coca cola  (02.03.20 15:34:07 ~ 15:38:58)
Arkadaşlar feyk falan değil bitki yağı koyuyorlar içine az biraz bozulmasın diye. O renk bırakıyor.

Sırf bunu demek için geldim marka falan bilmiyorum tik atmasanız da olur
  • sydney  (02.03.20 15:38:13)
pazardan en acı kırmızı sivri biber alıp, kurutup çekmek +1

bu mevsimde biber balkonda kurumaz. yaz güneşi lazım ona.

güneşsiz kurutmak için fırın tepsisine koyuyorsun, 60 derece sıcaklık ve fanlı ayarda 6 saat kadar çalıştırıyorsun, kuruyor.

sonra blender'da çekerken de mutlaka maske tak, ağzına yüzüne bir şey sar. blender'ın kapağını açtıktan sonra o biberin ince tozları polisten biber gazı yemişe dönderiyor adamı.
  • kibritsuyu  (02.03.20 15:45:34 ~ 16:12:47)