[]

Domain ve subdomain ayarlari

Mevcut website icin hosting paketimiz bulunuyor. Firmamizin mail paketleri ve subdomainlerini orda birakip sadece ana domain i yeni hosting firmasina tasimak istiyoruz.

Örnegin:

Yeni Hosting firmasina:
www.siteadi.com
siteadi.com


Eski hosting firmasinda kalacaklar:
dubdomain.siteadi.com
Mail sistemi

Bu ayarlar konusunda bilgisi olan var mi?

 
Bu işlerle uğraşmayalı çok zaman oldu ama Şöyle olması gerekiyor. Domain'in bulunduğu kontrol panelinden ana domain'e domain'i taşımak istediğiniz hosting'in name server'larını gireceksiniz. Sub-domainlere de mevuct hosting'in NS'lerini.


  • himmet dayi  (02.03.20 13:36:57) 
  • velhasilkelam  (02.03.20 15:18:17 ~ 15:19:17) 
NS değişikliğine gerek yok, daha zor olur.
1.Yeni hosting firmada siteyi oluşturun ve web sitesinin kullandığı IP nosunu dns panel veya teknik destekten öğrenin.
2.Eski firmanın kontrol panelinde dns yönetime girin ve www ve kök domaine ait A kayıtlarının IP'sini yeni IP ile güncelleyin.
3.Dns ttl süresi sonunda siteye erişim yeni firmadan olmaya başlar, 4 saat falan olabilir.
4.Yeni firmada eğer web siteyle birlikte otomatik açılmış bir mail hosting varsa bunu silerseniz iyi olur.
  • mikro patlama  (02.03.20 16:51:37) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.