şu laptopları karşılaştırabilir misiniz? size bedava verilecek olsa hangisi

...ni tercih ederdiniz?

MacBook Pro (13-inch, 2017, Four Thunderbolt 3 Ports)
Processor 3,1 GHz Dual-Core Intel Core i5
8 GB 2133 MHz LPDDR3
Intel Iris Plus Graphics 650 1536 MB

VS

ASUS UX431FN-AN002T/8565U İşlemci/8GB Bellek/512GB SSD Harddisk/Nvidia MX150-2GB Ekran Kartı/14 Laptop

3... 2... 1 ... FIGHT!

tabii ki macbook pro. her türlü tokatlar.

  • jelly bear  (02.03.20 10:52:06)
@jelly bear ne açıdan tokatlar? Şarj dışında sanki asus daha iyi gibi? Aynı kilodalar, aynı boyuttalar. Macbook'ta oyun oynanmıyor asus'da oynanır gibi (emin değilim bundan). Argüman varsa dinlemek isterim.

  • stanhiver  (02.03.20 10:55:44 ~ 10:55:59)
uzun ömürlülük açısından macbooklar piyasadaki en iyi laptop.
ekran kartı olarak asus'un ekran kartı pek de matah bir şey değil bu ekran kartıyla oynayabileceğiniz oyunları macbook ile de oynarsınız.

  • viyana kangurusu  (02.03.20 11:14:08)
arada fm yüklerim oynarım diyorsan asus. iş yapıcam deliler gibi, icabında 6 ay makinaya reset bile atmam, kapağı kapar yoluma devam ederim diyorsan ve diğer tüm ihtimaller dahilinde macbook pro.

  • duster  (02.03.20 11:38:18)
macbook pro 2017 deyince çok spesifik olmuyor. Ekran kartı nVidia mı Intel Iris mi?

Yine de kendi adıma konuşacak olursam havada karada macbook derim. Çünkü oyunu Playstation'da oynuyorum.

2014 Mid Macbook prom var hala taş gibi.
  • himmet dayi  (02.03.20 11:58:02)
hocam
asus
program vs. her şeyi bulabilirsiniz
yaptıgınız işten bagımsız soyluyorum
how to do xx
diye arattiginizda windows ta programını bulursunuz ve yaparsınız

ekran kartı da cok kotu degil
oyun da oynatır
iphone cu gibi oldu su macbook cular
he ben starbucks ta oturacagim dersen olmaz

ama

pc de yapilir
  • kingcyrax  (02.03.20 12:12:50)
MacBook Pro (13-inch, 2017, Four Thunderbolt 3 Ports)
Processor 3,1 GHz Dual-Core Intel Core i5
8 GB 2133 MHz LPDDR3
Intel Iris Plus Graphics 650 1536 MB

Sistemi bu mac'in. Aslında pek oyuncu değilim, macbook'u hali hazırda kullanıyorum ve işime yarıyor. Genelde akademik işlerle uğraşıyorum. Kodlama, matlab, makale okuma yazma vb. Bir tek arada bir oyun oynamamı sağlar sanıyorum asus, onun dışında pek bir avantajı yok gibi. Mac'te pek bir şey oynanmıyor çünkü.
Bir sıkıntı da işletim sistemine alışamamış olmam mac'in. Bazı kısa yolalrı falan hala çözemedim. Bu beni deli ediyor. Windows'la büyüdüğüm için oraya çekiliyorum biraz .
  • stanhiver  (02.03.20 12:19:15)
Ben MacBook Pro seçerdim. Benim tercih sebebim kullanım alışkanlığı ile alakalı. Zira G5'ten beri mac kullanıyorum. Son 3 aydır hem PC hem mac kullanıyorum PC'ye alışmakta epey zorlandım hatta keşke Windows'ta da olsaymış dediğim mac özellikleri de var. Ergonomi açısından mac daha önde bence. Bir arkadaş iş pc'de yapılır demiş ama ben bütün iş hayatımda mac kullandım gayette iş yapılıyor. Şimdiye kadar bir program eksikliği ya da how to yazınca internette bulamadığımız birşey olmadı. Siz başka platform bilmiyorsunuz diye o platformlarda iş yapılmaz diye birşey yok.

Oyun deyince hangi oyunlardan bahsediyorsunuz bilmiyorum ama benim ilk aklıma gelen battlefield, Red Dead Redemption, hitman payday vb. oyunları ikisi de oynatmaz.
  • battal gemalmaz  (02.03.20 12:58:43)
Witcher 3 oynanır mı Asus'ta? Oynanırsa nasıl ayarlarda oynanır?

  • stanhiver  (02.03.20 15:14:26)
oynanır
onedio.com

orta ayarda 30 fps diyor
1080 p de
sen ak hocam

www.youtube.com

720 p ye düşür
40 + fps de oyna
  • kingcyrax  (02.03.20 15:19:56 ~ 15:20:49)