[]

Youtube'u kisisel yedekleme icin kullanmanin dezavantaji var mi?

Videolari listedisi olarak yukleyip cloud olarak kullanmanin ne dezavantaji var?
Goruntu kalitesinin bir tik dusmesi disinda. 
aslında genel bakınca bir dezavantajı yok, gizli şekilde kaydedip istediğin zaman istediğin yerde izleme avantajı da cabası. ben google drive a atıyorum


  • gazozailacatmauzmani  (02.03.20 09:52:52) 
google drive'da aynı isi görür arkadasın dediği gibi. dahili video oynatıcısı da var youtube gibi oynatabiliyorsun indirmeden.

youtube yarın öbürgün engellenirse her yerden ulaşımın zor olabilir başka dezavantajı yok. Ya da yanlışlıkla herkese yayınlayabilirsin belki.
  • ayin yazari  (02.03.20 10:21:50) 
youtube en son yaptığı hizmet şartları güncellemesinde youtube'u tam da bahsettiğin gibi kullanan hesapları kapatabileceğini ima eden bazı eklemeler yaptı. kısaca bize para kazandırmayan, youtube'u sadece kişisel yedekleme aracı olarak kullanan hesapları her an silme hakkımız saklıdır anlamına gelebilen şeyler. muhtemelen bir süre sonra bu tarz yani hiç public video yüklememiş, yoğun olarak private yüklemeler yapmış, siteyi cloud olarak kullanmış, herhangi bir kazanç elde edemediği hesapları hafiften yavaş yavaş temizlemeye başlama niyeti var.

yani sırtını youtube'a dayayıp yedeksiz kalma sonra.
  • bazen  (02.03.20 11:26:35 ~ 11:27:53) 
@ayin yazari, gazoz

Google drive hem alan olarak kucuk hem de arayuzunu en basindan beri begenmiyorum. Youtube'daki videolari izlemek, hic anlamayan biriyle bile paylasmak cok rahat oluyor.

@bazen

Evet muhtemelen bi onlem alacaklardir. Sirti yaslamak icin dogru mecra olmayabilir. Haklisiniz
  • brkylmz  (02.03.20 11:35:31) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.