tayin il-ilçe seçme üzerine

sonunda 2 sene bitti ve biz gidiyoruz. yine belirsizlik ama en azından gitmek istediğimiz yeri kendimiz seçeceğiz.

aşağıdaki il-ilçelerle ilgili her açıdan(sosyal-özel sektör vss) fikir verebilecek olan varsa çok sevinirim.
siz olsanız hangisinde yaşamak isterdiniz?

-izmir kemalpaşa
-izmir menemen
-çankırı
-kırklareli
-burdur
-izmir aliağa
-kastamonu
-edirne keşan
-aydın söke
-adıyaman
-bilecik
-edirne ipsala
-edirne taşköprü

kırklareli

  • since1907  (01.03.20 20:47:37)
Bilecik ve adıyaman hariç hepsine gittim. Kastamonu diyorum. 15 gün görev yaptım orada diğer illerin hepsinden daha güzel anı biriktirdim. İnsanı da güzel.
Burdur merkez’i bilmiyorum ama bucak gibi ise atın son sıraya.

  • irene  (01.03.20 21:01:33)
edirne taşköprü? uzunköprü olmasın ?

yanıt: keşan iyidir.
  • zunkatsar  (01.03.20 21:05:39)
bunların arasında bana en sıcak gelen aydın söke oldu. batıda büyükşehirdeyim bu sene adıyamandan bir arkadaş geldi ciddi ciddi adıyamana geri dönmeyi düşünüyor. biraz ne istediğinize bağlı.

  • dedim ben sana  (01.03.20 21:08:22)
izmir dışındakileri bilmiyorum ama aliağa'yı seçerdim. hem lokasyon olarak iyi, hem de son yıllarda bayağı gelişti güzelleşti. sıkılırsan trene atlar karşıyaka'ya alsancak'a vs gidersin, havalimanına da trenle aktarmasız ulaşırsın. yazın hafta sonları yakınlarda bir yerlere kaçarsın deniz için.

  • pati  (01.03.20 21:14:12)
Kırklareli emekli yeri İzmir varken diğerlerinde pek sosyallik bekleme
edirne diyenler hangi özel sektör var merak ettim.

  • kararsızataletfilozofu  (01.03.20 21:26:07)
20 sene istanbulda yaşamış birinin beklentileri diyelim.

saçma bi ilçede 0 sosyal hayat ve işsizlikle geçen bi 2 sene.

hem çalışabileceğim hem de eşimle çıkıp bir şeyler yiyip içebileceğim bi yer beklentim.

evet haklısınız uzun köprü
  • melodi  (01.03.20 21:29:12)
Kesinlikle izmir olanlar. Yazin her hsonu tatil yapma sansiniz olur en azindan.

Diger yerlerden 1 hafta egeye akdenize tatile gitmek icin bile bir ton para dokeceksiniz.

Hani izmir varken diger yerlerin yanina yaklasma
  • oscar  (01.03.20 21:47:47)
izmir menemen metropolit izmire yakın ama ben seçmem.
izmir kemalpaşa diğer izmir ilçelerine göre daha sakindir.
izmir aliağa havası kötü.çünkü petrol işleme tesisleri var burasıda metropolit.
burdur küçük bir il. sakin ancak olanakları diğer ege ve akdeniz illerine göre kısıtlı.
aydın söke tek avantajı kuşadasına yakın olması suç oranı yüksek. ancak diğer seçeneklere bakınca en mantıklısı söke gibi duruyor.
  • mikahakkinen  (01.03.20 21:56:19)
yazılan yerlerin hiçbirine gitmedim ama doğal güzelliği ve yemeklerinden dolayı Kastamonu, hayat muhtemelen diğer seçeneklere göre daha ucuzdur.

  • gezegen olan pluton  (01.03.20 22:05:24 ~ 22:05:55)
Neresi olur bilmemde Çankırı burdur Bilecik yazmazdim. Büyükşehir e yakın derken 50 kmden fazla ise o da bayar haftasonu bile gitmek artık yorgunluk verir. İlçeleri ona göre seçerdim. Yoksa bilecik Eskişehir e burdur Antalya ya yakın derken o liste uzar yer seçilmez.

  • Topalordek  (01.03.20 22:21:52)
kırklareli merkez mi? yaşam açısından rahat. çok büyük bir şehir değil ama çoğu şey var. schengenin varsa bulgar yunan 1 saat hafta sonları gider gezersin. insanları da gayet medeni. ben ankara'dan geldim beşinci senem ve küçük bir ilçesinde yaşıyorum, gayet memnunum.

  • tantunizade murat efendi  (01.03.20 22:30:12)