[]

Iran neden Israilden nefret ediyor?

bunlarin hayvan gibi ulkeleri var. Ayrica Iraqtan tut, suriyeye, yemene lubnana hayvani etki alanlari var.

ne alıp veremedikleri var ufacik bir ulke ile. Israille mucadele edicem diye komple Suriyeyi kaybetmek üzereler.

Anlaşsalar ve orta yolu bulsalar daha makul değil mi Iran için? neden Israelie dusmanca tavir takiniyorlar?

 
israil amerikanın kurduğu bir vekil devlet. hani amerika kurmasa bile şu an aynı paralelde ilerliyor.

vekil devlet şu demek oluyor, tamamiyle amerikanın istediği şekilde hareket ediyor.

ikincisi iran dediğin müslüman ülke, israil ise yahudi. temelde zaten uyuşmazlık var. iki ülke de fanatik din konusunda.

iran yıllardan beri amerikan ambargosu altında, yani iran'ın israil'in sırf vekil devlet olması dolayısıyla bile hiç bir şekilde anlaşmayacağı belli.

aynı şekilde biz de yunanistan'la uyuşamayız. yunanistan da ingilizler tarafından kurulmuş vekil bir devlettir. yunanistan da kendi iradesi ile yönetilmez, ingilizler ne derse onu yapmak zorundadır.
  • hem şişko hem deli  (01.03.20 15:24:52 ~ 15:31:28) 
hem şişko hem deli süper anlatmış. ek olarak,
iran şeriatla yönetiliyor. İsrail de yahudi şeriatıyla. İsrail Filistinlileri her gün öldürüyor, Kudüs'te nüfuslarını çoğalttılar, islam dünyası sürekli bu konudan acı çekiyor. Yahudi şeriatı ise inanılmaz katı bir yönetim şekli. Müslüman olduğunuzu anladıkları anda insanlar size selam bile vermiyor, "yazık, cehennemde yanmaktan başka işe yaramayacak bir yaratık daha" diye düşünüyorlar. Elbette günümüzde yeni yeni başlayan özgürlükçü tayfayı demiyorum. Ancak İsrail'e hakim olan yönetim anlayışı kindar ve ilk başta müslüman düşmanıdır.

hasılı, ikisi de birbirine düşman. varoluş amaçları taban tabana zıt. Birinden biri yok olsa diğeri göbek atar.
  • lovemyself  (01.03.20 16:29:06) 
İsrail Filistinliler ve diger Araplarla takışık. İran, arap değil ve diğer Araplar tarafından sunni olmadıkları icin pek sevilmiyor. Garip bir durum


  • prizmatik  (01.03.20 17:05:33) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.