[]

Bu hayır mı demek?

Dışarı çıkalım mı diye sordum, şöyle cevap yazdı:
tabi olabilir benim sunumlarım falan var yoğunluğum azalınca seni haber ederim sende müsait olunca çıkarız :)

Hayır mı demek? Sanırım Çarşamba günü yazmıştı bunu. Napayım bekleyeyim mi yoksa yarın kahvaltıya filan mı davet edeyim?

 
aslında hayır demek değil ama kendimdem yola çıkacaksam bu tarz cevapların devamında karşı taraftan buluşma teklifi neredeyse hiç gelmiyor. zırt diye uygunsuz bir anda, kısa süre için değilse tabii. senin durumunda çarşambadan sonra zaman geçmiş ve hala dönmemiş, ben olsam bir daha teklif etmezdim.


 • Bruce  (29.02.20 20:24:39) 
haber bekle bi süre. çıkmazsa yine davet et. yine ertelerse daha davet etme o yazarsa yazsın.


 • jelly bear  (29.02.20 20:28:33) 
Evet,kibarca reddetmek fakat günlük hayatta sık denk geliyorsanız ret olmayabilir


 • shredd  (29.02.20 20:43:27) 
hayır demek kibar bir şekilde. perşembe sabahına acil işi olsa anlarım çarşamba gelememesini ama kaç gündür bir 1 saat ayırmamak istemiyor demek. sen bir kaç defa daha sorarsan başına bela olmaman için zorla buluşur sadaka niyetine.


 • kelepir  (29.02.20 20:55:18) 
Kibarca red +1


 • hindistan cevizi  (29.02.20 21:06:37) 
boş ver. oyalamasına izin verme.


 • since1907  (29.02.20 21:07:42) 
Hayir da demek değil, evet de demek değil. Sunumlarım var yoğunum demiş net bir sekilde. Kolay gelsin, yardım edebileceğim bir şey var mı falan gibi halden anlayan şeyler soylemek yerine bir daha çıkmayı teklif etmek ama hayıra giden yol.


 • artcilly  (29.02.20 21:30:29) 
En mantiklisi fazla ustelemeden siranin sana gelmesini beklemek.

Alternatif olarak haftada 1 cuma yada cumartesi aksam saatlerinde halini hatrini sorabilirsin. 1-2 saat icinde cevap geliyosa bu iyiye isaret; seni insan yerine koyup zaman ayiriyo.

Ama ertesi gun geri doner yada hic cevap gelmesse next.
 • bir3iki7  (29.02.20 22:52:55) 
Bir kere daha şansını dene. O da olmazsa vazgeç


 • anarsika  (29.02.20 22:55:20) 
Bu haftayı pas geçiyorum o zaman. Haftaya tekrar soracağım.


 • gonul_isleri  (29.02.20 23:42:17) 
bruce +1

normalde böyle detaylı açıklama geliyorsa "aa iyi lan umursuyor demek ki" derim ama hala cevap gelmediyse demek ki fazla kibar hiç kırmak istememiş olabilir veya bazı insanlar gerçekten bizim kadar boş yaşamıyor olabilir :)

yine de bence yazmamalısın, müsait olunca seni haberdar ederim demiş sonuçta.
 • proletarier aller lander vereinigt euch  (29.02.20 23:44:57) 
Aradan bayağı zaman geçmiş ve geri dönmemiş. En iyi ihtimalle söylediğini unutmuş olsa dahi, sizi önemsemiyor. Bence zorlamayın, cevap hayır olcak ya da sadaka niyetine bir buluşma.


 • neysene  (29.02.20 23:52:53) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.