[]

Coronavirus testi

Türkiye'de semptom olmadan virüs taraması yapılıyor mu? Nerde yapılıyor? Sonuçlar ne kadar sürede belli oluyor? Japonya'dan geleceğim insan içine çıkmadan testten geçeyim istiyorum.
 
yapılmıyor diye biliyorum. geçen teke tek'in korona virüsle ilgili programında proflar 'bu tarama testlerinin yapılması için virüsün görüldüğü ülkelerden gelmiş olmak yeterli değil, aynı zamanda hastalığın belirtilerinin de görülmesi (özellikle ateş ve kuru öksürük) gerekiyor' diyolardı.


  • asisamus  (29.02.20 20:36:50) 
Ne kadar doğru bilemiyorum ama kendi kendine belirtileri tayin etme (kuluçka döneminde) yöntemleri var. Nefesi tutup öksürmediğine kanaat getirmek gibi


  • neysene  (29.02.20 23:56:26) 
@neysene o nasıl ya anlayamadım. Nefesimizi tutmamız ve öksürmemeyi umut etmemiz mi gerekiyor sdfjsd?


  • kozmosta bir nokta  (29.02.20 23:58:23) 
Aslında mantıksız değil. Sonuçta akciğer yetmezliğine neden olan bir virüs. En iyi belirtisi nefesle alakalı


  • neysene  (01.03.20 00:18:32) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.