Acil'den Trafik kazası ile giren yakınım

14.02.2020 tarihinde araç çarpması sonucu bir yakınım hastaneye acil ambulansı ile yatış yaptı. Ayağına ve omzuna platin takıldı ve 20.02.20 de taburcu oldu. Ameliyat öncesi ameliyat bedeli adı altında 7000 TL ödeme aldılar. İtiraz etmemize rağmen ameliyatı orada olmak istiyorsak ödeme yapmamızı istediler. Ödeme yaptık, detaylı fatura istedik. Otelcilik hizmeti, isteğe bağlı refakatçi ücreti yazmışlar. En son ambulans için de 200 TL aldılar.(Eve taşıma bedeli) Biz bu bedelleri ödemek durumunda mıyız, hangi kuruma başvurmalıyız?

özel hastane mi bu? yakınınızın sosyal güvencesi nedir?

  • rosencruz  (28.02.20 13:26:12 ~ 13:26:24)
Evrak imzaladınız mı ? Böyle durumlarda "oluşabilecek ekstra masrafları kabulleniyorum" yazan bir giriş belgesi imzalatıyorlar.

  • kimlanbu  (28.02.20 13:27:54)
Karşı tarafın trafik sigortasından karşılanmıyor mu? Sigorta şirketiyle görüşmeniz lazım sanırım.

  • curukturpkokusu  (28.02.20 13:43:27)
yayaya araç çarparsa karşı tarafın trafik sigortası karşılıyor diye biliyorum.

  • mikahakkinen  (28.02.20 14:15:25 ~ 14:15:36)
Acilden girdiğiniz için, hiçbir ücret alamazlar. Ama durum stabilize olduktan sonraki tedavilerin ücreti alınabiliyor sanki... Fakta detaylı raporda, otelcilik, refakat yazmalarının yasal yanı yok bence. Günlük 1000 küsür liralık refakatçi ücreti mi olur? Çırağan mı burası? Ambulansla eve taşıma evet paralı. Devlet aciline gittiğinizde, eğer 112'yi bilmem kaç saat beklemek istemezseniz da ambulansı ücretli çağırıyorsunuz.

Karşı tarafın trafik sigortasından bu ücretleri karşılatmayı bir deneyin bence de...
  • PhoenixRising  (28.02.20 14:48:51)