[]

futbolcu maaşları neden bu kadar yüksek?

mesela bir futbolcu yıllık 3 milyon euro alıyor diyelim. 20 milyondan fazla yapıyor. bu paralar çok fahiş değil mi? yılda 20 milyon tl ne demek :/
 
Futbol ekonomisi cok buyuk reis. Futbolcular belirlemiyor bu rakami. Bence futbol maci bilet fiyatlari da cok yuksek. Evden izleme de yuksek. Ama talep var.


  • allah yazdiysa bozsun  (27.02.20 14:21:41) 
sanırım tek kelimeyle özetlemek gerekirse, "izlendiği" için.

ayrıca @begegnungen +1
  • güneyli çocuk  (27.02.20 14:22:16 ~ 14:37:33) 
şuradan kulüplerin gelirlerine bakabilirsin: www.google.com

böyle büyük bir ekonomide futbolculara asgari ücret + yol + yemek komik olur. senelik 20 milyon alan oyuncu yeri geliyor 1 gol atıyor takımı maçı kazanıyor ve takım 2.7 milyon liralık galibiyet primi alıyor. ha hak adalet bu mu? bence değil. kapitalizm böyle çalışıyor.
  • error522  (27.02.20 14:30:31) 
başlığı "üst liglerdeki futbolcu maaşları neden bu kadar yüksek" şeklinde açsaydın daha doğru olurdu. ptt ligi tff 2. lig ve tff 3.lig bu ligler de profesyonel lig ama alınan maaşlar lig düştükçe otalama bir beyaz yakalı maaşından düşüktür.


  • begegnungen  (27.02.20 14:31:41) 
1) piyasası bu.
2) ortalama maksimum 35 yaşına kadar yapılan bir iş. hayatının geri kalan ortalama minimum 35 yılında ne yapacaklar. Ki ilk 35'te iş dışında hiç bir şey yapamadığını düşün.

  • mutantking  (27.02.20 14:41:09) 
@mutantking antrenör yardımcılığı, teknik direktörlük gibi işlerle devam edebiliyorlar. Futbolculuğun uzantısı olduğundan yaş bu açıdan sorun teşkil etmiyor bence .Hatta üst liglerdekiler tv lerde spor yorumculuğu yaparak kat kat daha fazla kazanıyor. istisnai olarak magazinsel tipler yarışma programlarına bile katılıp futboldan fazla kazanıyor. örn: Bu gözler Dünya kupasında altın gol atıp jüri önünde paten kayan ilhan mansızı gördü. Ya da survivor gibi yarışmalardakiler...alakasız gelse de sonuç itibarıyla futbolun devamında buralara gelebildiler. tabi bunlar istisna. Hiç bir şey bulamıyorsa gider bir futbol okulunda hocalık yapar yine futbolculuğundan ekmek kazanmaya devam ederler.


  • begegnungen  (27.02.20 15:10:55) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.