İş saatleri değişimi

sabah 5 de kalkmak ile 6,30 da kalkmak arasında cok fark var mıdır?

cok uykusuz kalır mıyım?

bir iş var 7 de iş başı 5 de kalkmam lazım
bir iş var 8.30 iş başı 6,30 da kalkmam lazım.

o yüzden soruyorum.

yani bu 1,5 saat beni çok etkiler mi?

Edit : ücret farkı pek yok sadece birinde 1,5 saat daha önce işten çıkılıyor hepsi o.

Edit : 2 seçenekte de servis var.

fark çok. ben 2 yıldır 7:30 - 4:30 çalışıyorum. öğleden sonra harika bir zaman kalıyor bunu inkar edemem ama insan bedeni 5'te kalkmaya alışmıyor böyle bir şey yok. çünkü 5 her zaman karanlık.

5'te kalkılan işin hakları daha fazla ise tercih etmenizi öneririm.
  • a darkness coming  (27.02.20 10:30:44)
çok. ben 7.05'te kalkacağım zaman 7.02'de tesadüfi uyandıysam o 3 dakikayı uyuyan bir insanım. bazen 10 dk için babamı kesecek konumda oluyorum ya da zaten günlük 70 tl kazanırken işe gitmek için 70 tl veriyorum taksiye :D
etkiler ama 1,5 saat önce kalkacağınız işten iyi para kazanacaksanız çalışın bence orda.
ben olsam kazandığımın x2si değilse gitmem o başka.
  • matilda  (27.02.20 10:42:38)
Ben olsam geç giderdim, neredeyse 1 yıl olacak, 5.10'da kalkıyorum iş için, 1 saat geç kalksam daha mutlu ve zinde olurdum.

  • devorgilla the gunslinger  (27.02.20 10:45:37)
1.5 saat çok yuh. naptın? 8.30 iyidir . beste kalkılmaz.

  • camene87  (27.02.20 11:34:33)
Burada önemli olan işyerine giderken olan trafik yoğunluğu. Eğer 5'te kalktığınız işte daha açık trafikte gidip sonrasında 1,5 saat önce henüz dönüş yoğunluğu başlamamışken dönecekseniz gayet olası. Ama ben bu sene haftanın 3 günü saat 05:30'da kalkıyorum, normalde 06:30'da kalkarken. Çok fark ediyor.

  • SiyamkedisiZorro  (27.02.20 11:42:42)
çok ama çok etkiler.

yani 7:30 - 9:00 arasındaki 1 bucuk saat gibi değil o. carpar adamı
  • nuisance  (27.02.20 12:04:13)
erken biten iş her zaman daha iyi bana göre. erken kalkmaya bi kaç ayda alışırsın. yaz da geliyo. işten 1,5 saat erken çıkmak muazzam bi şey.

  • spirit crusher  (27.02.20 12:50:23)
Erken biten is cok iyi ama erken kalkmaya 2,5 yildir alisamadim. Erkenden uyuyorum sabah erken kalktigim icin.

  • erectrode  (27.02.20 17:58:45)
Sabah erken kalkmak iyidir, trafik yemezsiniz servis var nasıl olsa yolda yarım saat bile uyusanız güzel. Trafikten nefret eden biri olarak yazıyorum eğer güzergahınızda trafik problemi oluşacaksa erken gidin erken çıkın. Akşamları size kalan zamanda istediğinizi yapar, erkenden yatar uykunuzu alırsınız. Ayrıca insan vücudu her şeye alışıyor, 1 ayda alışırsınız.

  • dedee gazuz neli  (29.02.20 01:00:59)