[]

Refrigerate, cool, chill

Yabancilarin yemek tariflerinde bol bol geciyor bu kelimeler ama hangisinin tam olarak neyi ifade ettigini anlayamadim. Aciklayabilecek biri var mi?
 
Hepsi soğutmak
refrigerate: buz dolabında saklayarak soğutmak, (buzlukta da olabilir, alt bölmelerde de olabilir o yiyeceğin türüne kalmış)
chill: dondurmadan soğutmak (buzdolabında buzluk dışındaki yerlerde soğutmak)
cool: bu dışarda soğutmak oluyor, tavuk fırından çıktı diyelim sıcak sıcak, soğusun diye biraz bekleytiyorsun oda sıcaklığında, buna cool diyorlar
  • speedy  (26.02.20 03:15:15 ~ 03:16:40) 
Tesekkurler ama mesela refrigerate'te zaten buzluk ile alt bolme arasinda kalmistim. Yiyecege gore nasil anlicam ki nereye koyacagimi?


  • ahm1  (26.02.20 03:53:38) 
refrigerate dondurmak anlamına da geliyor. o yüzden buzluk olarak anlardım ben.


  • himmet dayi  (26.02.20 08:37:33) 
Refrigerate deyince buz dolabında soğutmak, buzluk demek istese freeze derdi diye düşünüyorum.


  • peki madem  (26.02.20 11:28:24) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.