Android telefonlar neden full ekran olmuyor?

Sadece samsung degil apple disindaki xiaomi huawei falan hepsi ekranin alt kisminda ince de olsa bir siyah bosluk birakiyorlar. Yani 10bin tllik androidde bu siyah serit cok inceykeb 2binlikte daha kalin. Bu konuda bir patent falan mi soz konusu acaba? Tam ekran olarak sadece iphone da goruyorum cunku.

o alt kisim soft navigasyon tuslari icin. iphone'un tersine android'de orayi istedigin gibi degistirebiliyorsun. istersen tamamen yok edip gesture hareketleri kullanabilirsin.

  • crucio  (26.02.20 02:21:53)
Androidde hala tüm açık uygulamaları göster, geri ve menü tuşları var. O alan orası için. Geri tuşu olmadan telefon kullanamıyor bazı insanlar cidden.

  • Tears of Devil  (26.02.20 09:08:09)
O alanda geri tuşu ve aug menüleri yok. Daracık siyah bir alan var. Ondan bahsediyor @pardus. Bahsettiğiniz tuşlar o siyah alanın üstünde zaten.

prnt.sc

Soruya cevap: patent konusu olabilir.
  • himmet dayi  (26.02.20 10:07:31)