[]

Mobilde sözlük eklentisi

Selamlar,

bilirsiniz mobilde bir kelimeye basılı tutunca copy / paste / translate gibi secenekler cıkıyor. Ekte örnek ekledim. Translate tabii google translate ile calısıyor. Bu translate özelliğini google translate değil de yüklenen başka bir uygulama ile değiştirmenin bir yolu var mıdır?

Ya da kelimeyi kopyala / tarayıcıdan çık > uygulamayı aç > kelimeyi yapıştır - çevir > tarayıcıya dön bu süreci daha pratik hale getirecek bir çözüm peşindeyim diyebilirim.

iyi akşamlar

 
sözlükten değil o. androidin bir özelliği. google ürününde başka bir ürün kullanılabilir mi bilemedim.


  • sutlu nescafe  (24.02.20 21:52:36) 
Lingoes adlı uygulama bu şekilde kullanılabiliyor.

Operada ve Chrome da denedim. Sözcüğe basılı tutun, çıkan menüde üç noktaya basarak diğer uygulamalarla olan etkileşimlerini gorebilirsiniz. Lingoes ile çevir gibi bir şey çıkacaktır.
  • biseysorcaktim  (24.02.20 22:04:29) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.