Altın al-sat

Cuma gaza gelip altın aldım bugün 860 lira kardayim. Bozdurmamak için zor tutuyorum kendimi ilk defa kalkistim. Beklemeli miyim yoksa yetinmeli miyim bilemedim, ya da al sat yaparak kar edebilir miyim. Risk almak da istemiyorum sırf meraktan denemek için yaptım.

Bugün burada biri yıl sonu öngörüsü 400 lira demişti. Bu bir öngörü tabii ama günümüz ekonomik şartlarına ve İdlib gerilimine bakarsak altının düşeceğini pek öngörmüyorum.

Kısa vadeli al sat konusunda çok tecrübeli değilsen ben önermem. Kendi adıma söyleyeyim ben o riske girmezdim. Şimdi satsan 860 lira kar etmiş olursun evet. Ama yarın 340 liraya çıkmayacağını kimse garanti edemez. Sonra "tüh kaçırdık" diye düşünürken 340'tan alacaksın, bir de bakmışsın 330'a düşmüş. Bu işler zor. Ben olsam eğer ihtiyacım yoksa uzun vadeli yatırım yapardım. Kısa vadelide daha çok kazanma ihtimalin elbette var. Sonuçta riskin büyük olduğu yerde kazanç büyük oluyor. Ama kaybetme ihtimalin de var. Uzun vadede altın üzmez.
  • himmet dayi  (24.02.20 15:47:56)
altın al satla kazandırmaz. kısa vadede kazandırmaz zarar edersin.

  • sizofren06  (24.02.20 16:31:15)
altından ne zaman çıkarsan çık pişman olursun. tl'nin çöküşte olduğu bu kadar barizken altından euro'dan usd'den vs. çıkmak anlamsız. tutabildiğin kadar tut, hatta eline para geçtikçe üstüne ekle, birikim olarak kullanırsın.

  • sir gawain  (24.02.20 17:30:41)
Al sat yapcaksın da neye göre? Sözlük yorumları okuyarak mı? Hep derler ya bedava peynir fare kapanında olur diye.

  • baal  (24.02.20 17:51:35)
Gram Altin-Dolar arasi trade yap.

  • turkuaz  (24.02.20 18:18:43)