İş fikri ve maliyet

Merhabalar,
Aklimda bir is fikri var bu fikrin basarili olma olasiligi nedir?
Tahmini maliyeti ne olir?

Tek lokasyonda kara tasitlari icin birden fazla hizmet verecek bir dukkan dusunuyorum.
Soyle ki oto yikama, pasta cila,
oto lastik,
Aku aksesuar basit elektrik isleri ampul vb. degisim
periyodik bakim yag filtre vb.
ekspertiz
Bu sekilde birden fazla isi tek lokasyonda yapmak mumkun mu?
tek lokasyon derken tabi oldukca genis bir dukkandan bahsediyorum.
Mekanik tamir kaporta vb. olmayacak

Tahmini bu is icin ne kadar bir butce gerekir.
200 yetersiz mi kalir.

Tamir olmadan periyodik bakım yetersiz kalır. Ayrıca kaç kişi çalışacak bu işte?

  • ykyt  (24.02.20 06:31:42)
Bir de hangi araçlara periyodik bakım? Tüm modeller mi?

  • ykyt  (24.02.20 06:32:19)
mümkün, daha az önce öyle bir yerin önünden geçtim. ama maliyeti nedir bilmiyorum. bu arada kıytırık bir tuhafiyeci bile içinin dolapları kira mal vs. diye 50 bin civarı harcama yapıyorsa sizin iş için 200 bin biraz az geldi bana

  • yemrem  (24.02.20 09:06:26)
bir üst duyuruda bahsettiğim yerle görüşmek isterseniz elazığ zaimoğlu petrolü arayın, sizin benzinliğin karşısındaki oto ekspertizin numarasını verebilir misiniz diye rica edin. onlardan tel.ini alabilirsiniz sanırım

  • yemrem  (24.02.20 09:07:44)
Ekspertizi bilmem de, oto lastik + elektrik yapan bi dükkan tanıyordum. 7x24 çalışıp taksicileri falan bağlamıştı fena iş yapmıyordu. 7x24 ruhsatı falan da yoktu. Oto yıkamaya girerseniz dükkanı büyük tutmanız vb gerekir. Diğerini önü açık herhangi bi dükkanda oldurabilirsiniz bi araba girsin yada girmesin.

  • kveldulv  (24.02.20 15:09:00)
Bi de yol servisi verebilirsiniz bi arabayla.

  • kveldulv  (24.02.20 15:09:49)