Acemiden Sorular (Fotoğraf Makinesi Lensi)

Kendi websitem için kulaklık fotoğraflarını çekerken üzerinde gelecek 18-55'i kullanacağım da yabancı bir kulaklık fotoğrafçısı tarafından önerilen EF-S 35mm f/2.8 Macro IS STM 450 dolar olarak neredeyse makina kadar :) Bakınınırken şunu gördüm ve nereyse çeyreği fiyatında. fotografium.com

Bu 35 - 24mm farkı nedir ve performansı açısından o kadar önemli mi?

o pahalı lensin önünde halka ışık var, muhabbet o.
makro fotoğraf çekeceğin için performansı iyi olur.
ucuz lensle kulaklığa yaklaştığında ona her taraftan ışık veremezsin, gölge yaparsın.
  • işimdeyim gücümdeyim  (23.02.20 19:21:36)
üstteki arkadaşa ekleme olarak lenslerin önüne takılacak bi ring ile iş çözülebilir. profesyonel olarak bu işi yapmıyorsanız 24 mm kesinlikle iş görecektir. (git:www.hepsiburada.com )

  • RojoElefante  (23.02.20 20:37:41)
ürün fotoğrafında lensten önce ışığa yatırım yapsan çok daha fazla işine yarar bence. şu ürün koyma kutuları oluyo lightbox diye geçiyo sanırım, o mevzulara bi bak bence lensten önce.

  • yuto  (24.02.20 00:42:07)