en eski duyurucu kim aranızda?

ermanen 2014te sormus, ben bir daha sorayim.

Eskilerden kim kaldı duyuru'da? Ne kadar zamandır burdasınız?

benim ilk duyuru 2006 imis. ara ara gittim geldim.

Baktim ilk 2006da soru sormusum.

  • brkylmz  (22.02.20 20:37:50)
bunda 2007 görünüyor ama uçmuşluğum var, bilemedim...

  • late viper  (22.02.20 20:42:29)
2005'te sözlükte yazar olmuşum (yedinci nesil).
2010 ocak'ta ilk kez birinin duyurusuna cevap vermişim.
2012 ekim'de ilk duyurumu açmışım.

muhtemelen bu tarihlerden önce sildiğim cevap ve/veya duyuru olmuştur da, elimdeki veri bu.
  • blatta hiberna  (22.02.20 20:44:37)
2007 ekimde yazar olmuşum ben, 2008 temmuzda duyuruda ilk cevabımı vermişim, o tarihten beri kesintisiz her gün muhakkak duyuruları okuyorum, bilgim dahilinde ise cevap vermeye devam ediyorum. siteye girişim 10000in üzerindeymiş, vay bee. zaman ne kadar hızlı geçiyor.

  • hypathia  (22.02.20 20:53:24)
site 2006'nin 8. ayinda acilmis... o aralar hala sozluk bir sekilde okunabilen bir yerdi buralarda soyle bir bakip ciktigimi hatirliyorum. cevap yazmaya 2008'de baslamisim demekki o zamanlar sozluk artik kokusmaya baslamis kacmisim.

  • cooperr  (22.02.20 21:02:09)
benim de ilk duyurum 2007 ocak görünüyor. herbilgisayarı açtığımda girip bakarım muhakkak

  • efruz  (22.02.20 21:10:03)
duyuru veya cevap altında yazan nickinizin yanındaki [es] veya [i] işaretine tıkladığınızda info sayfanız açılır. orada en altta "user id" yazar. internet kullanıcıları için ilk kayıt tarihine, ekşi sözlük kullanıcıları için siteye ilk defa sub-etha'dan tıklama tarihine göre 1'den başlayarak o numarayı alırsınız. tıklayın bakın kaç numarasınız (herkes başkasınınkini görebilir).

brkylmz 20 numara ile rekoru elinde tutuyor şu anda. ben 441.
  • kibritsuyu  (22.02.20 22:15:57)
@kibritsuyu o ekran modlarda var sanki :)
bende görünmüyor

  • efruz  (22.02.20 22:47:15)
şimdi mod olmayan [i] hesabımla girip baktım, o ekran var. nickin yanındaki es veya i'ye tıklayınca kendiminki de, başkalarınınki de açılıyor, ama "user id" yazan kısım yok. o sadece mod'larda olabilir.

user id için başka şey önereyim o zaman. arama kısmından veya duyuru altındaki nickine tıklayarak o kişinin bütün duyuruları açılıyor ya, adres çubuğuna bak, user id orada yazıyor.

mesela ara kısmından "efruz" kullanıcı adını aratınca adres çubuğunda yazan:
"www.eksiduyuru.com/kullanici/4240/efruz" yani senin user id 4240.

şu anda son kayıt olan kullanıcı 83000 civarında. epey eskisin, ama ilk sıraya uzaksın.
  • kibritsuyu  (22.02.20 23:37:15 ~ 23.02.20 01:05:14)
Benim sözlük hesabımda ilk duyuru 2009da.

  • biseysorcaktim  (23.02.20 00:37:32)
En eski kim bilmiyorum ama eskilerin kimler olduğunu nickini görünce tanıyorum. Ekşi Duyuru her zaman çok kıymetli oldu benim için. Hep elimden geldiğince faydalı ve ciddi yaklaşmaya çalıştım. Ama sub-etha'da olması göz önünde çok olmaması ara ara onu unutmama neden oluyor. Aklıma gelir gelmez hemen dalıyorum zaten.

@kibritsuyu yeni bir şey öğrendim sayende. 908 benim id numaram ve ilk 15 Ocak 2007'de sormuşum soru.
  • o ben degilim  (23.02.20 14:30:21)