Bilgisayarim bitlendi

Uzun zamandir kullanmadigim bilgisayarimin uzerinde bugun kucuk kucuk beyaz bocekler gordum, neredeyse bit kadar - belki de bit bilmiyorum. Oylece geziniyorlardi klavyenin ustunde. Bilgisayari uzun zaman babamin evinde birakmistim, biraktigim oda da oldukca nemli (duvarlarda kuf falan olmus), internette nemden olduguna dair bir seyler yazilmis ama bir fikri olan var mi? Bit mi bu? Nasil temizlenir? Ben elektrikli supurge, kolonya gibi yontemler kullandim ama ne yapmak lazim?

toz akarı deniyor bunlara olmadıkları yer yok

  • dedi kalabaligin icinden bir ses  (25.04.10 13:28:21 ~ 13:29:06)
myte da deniyor, mitelar bir süre sonra bu hale geliyorlar. mytebuster elektrik süpürgeleri vardı, hala da vardır. bol bol temizleyin bir süre sonra giderler bence. elektrikli süpürgenizin şu su içine toplayanları aslında işe yarayan, normal elektrik süpürgesi çoğalmalarına neden olabilir. naftalin koyun bilgisayarın yanına kokusundan kaçarlar bence.

mite başlığında elektrik süpürgesi cinsi ve ilaçlardan bahsedilmiş, oraya bir bakın.
  • deliberte  (25.04.10 13:42:21 ~ 13:44:56)
toz akarı gözle görülmez..

  • süpermaninkızı  (25.04.10 13:44:14)