[]

kan grubuna göre beslenme diyeti (capsli)

Bu bilimsel bir şey mi yoksa safsata mı, fikri olan deneyen var mı?
ibb.co 
Safsata


  • jamiro  (22.02.20 18:13:28) 
Ben de safsata olduğunu düşünüyorum argümanımı nasıl destekleyebilirim peki


  • theconqueror  (22.02.20 18:15:48) 
Burçlara göre beslenme diyeti diye bir şey olsa bunu da argümanlarla mı çürütecektiniz?


  • jamiro  (22.02.20 18:35:43) 
www.health.harvard.edu

olsa olsa 4 farklı diyet tipi ile deney yapmak isteyen birinin, fon bulamaması veya etik kuruldan izin alamaması sonrası böyle bir söylenti yaratmasıdır :)

merak eden olursa bu makaleyi atarsınız:
journals.plos.org

sonuç:
"Matching the ‘Blood-Type’ diets with the corresponding blood group did not change the effect size of any of these associations. No significant association was found for the Type-B diet."

türkçesi:
"Kan Grubu "diyetlerini karşılık gelen kan grubuyla eşleştirmek, bu ilişkilerin hiçbirinin etki boyutunu değiştirmedi. B Tipi diyet için anlamlı bir ilişki bulunamadı."
  • masseter  (22.02.20 19:12:23 ~ 19:15:23) 
kan grubu hemoglobin hücresi üzerinde bulunan bir takım antijenlerin varlığı, yokluğu veya çeşidi üzerinden belirlenir. beslenme ile en ufak bir alakası yoktur.

kan grubu A, B, AB, O olmak üzere 4 çeşit değildir, esasen bu antijen kombinasyonları ile insanda 34 farklı çeşit kan grubu bulunmaktadır. Fakat bir bireyden diğerine kan transferinde bu 4 çeşit kan grubuna ve Rh'a bakılır, gerisine bakmaya bildiğim kadarıyla gerek yoktur çünkü vücut akyuvarlarının yabancı hemoglobini yabancı hücre olarak algılayıp saldırmasına sebep olmazlar. Dolayısıyla efektif olarak bir önemleri yoktur, o yüzden test edilmez.

www.science.org.au
  • nabrukk  (22.02.20 20:08:54) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.