[]

taxi driver filmi

imdb de 8.3 verecek kadar özel olan nesi var çözemedim..

filmin ismi ile içeriğinin alakası yok, sevgilisini 2. buluşmada sex filmine götürecek kadar porno bağımlısı bi adamın sokaklardaki fahişelerden rahatsız olması ve new yorkun suç mahalline dönüşmesini konu alması dışında ne tür evrensel mesajlar var da tüm dünyada en sevilen ve kült kabul edilen bi film olmuş?


 
Sözlükte hazecrow’un incelemesi var. Onu bi okuyun.


  • mutlu yillar sana  (22.02.20 16:35:25) 
Gectigimiz haftalarca Mehmet Açar ve Alin Tasciyan da trt2de yorumladilar filmi, youtubeda bulabilirsiniz.


  •   (22.02.20 16:41:14) 
ona bakarsan esaretin bedeli de birinci o listede. çok takma bence ama taxi driver en az 8.5 olmalı.


  • papuayenigine02561  (22.02.20 17:14:34) 
Zengin fakir çatışması anlatılıyor.


  • luluki  (23.02.20 13:21:20) 
Haklısın, her ne kadar basit bir üslupla bu mu yani? desen de, aslında filme yapılan güzellemeler, senin bakış açından daha orantısız ve overrated.

TRT 2 de Mehmet açar ve alin tascıyan filmin kritiğini yapmıyor. Teknik açıdan değerlendiriyorlar, müthiş bir kurgu diyorlar, işte filmde 35. dk da seyirciye çıtlatılan şey filmin finalinde tekrar karşımıza çıkıyor" gibi teknik taraflar.
Zaten ekşi sözlükte de hazelcrow un film hakkındaki yazısı bunlarla alakalı.

İzledigimde sıkılıp kapattığım bir filmdi. Ben pulp fiction'a, leon'a, forrest gump'a, esaretin bedeli'ne hayran kalmış, her sahnesini büyük keyifle izlemiş biriyim, bu filmin seyirciye verdiği zevk onların onda biri değil. Zaten çok dar alana hitap ediyor. Çünkü evrensel bir tema ya da mesaj yok filmde dedigin gibi, spesifik bir konu var. Ve filmin başarısı da teknik şeylerdedir belki bunlar d abenim ilgimi çekmez. Dönemine göre sert bir film olması falan bunlar da sinemacılar ilgilendirir beni değil.
  • etki  (23.02.20 14:46:07) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.