[]

scottish fold

bir arkadaşım yavrularından birini vereyim mi dedi?Ben de istiyorum fakat daha önce hiç kedim olmadı?Bakımı zor mudur?Dişi mi erkek mi daha kolay bakılır?Çok cahilim bu konuda.Daha önce sadece taşınan arkadaşımın köpeğine 3 ay bakmıştım
 
kediye bağlı olmak üzere köpekten daha kolaydır. sokağa çıkarıp wc ihtiyacını gidermeye gerek yok en azından.

daha az yer, daha az çıkarır, ama kum masrafı vardır. hafif deliyse eve ve eşyalara zarar verebilir tırmalayarak. ne bileyim evde perde varsa ya bu ne diye perdeye tırnaklarını geçerip liğme liğme edebilir.

bilgisayarla iş yapacakken gelip üstüne oturur.

gelip seni sever canı istediğinde falan. sanki sen kedi almışsın gibi değil de o eve insan almış gibi davranır.

sevmek lazım bunlara katlanmak için.

dişi de erkek de olsa kısırlaştırmanızı önerdiğimden farketmez diyorum. ben dişi seviyorum erkek hayvanlar oraya buraya işeyip kokusunu bırakmayı sever.
  • ozdek  (22.02.20 15:54:07) 
Geçen hafta aynı kediden evdekilerin ısrarıyla sahiplendim, korkunç tüy dökme durumu söz konusu. her yer tüy içinde, oturduğu yerler falan baya baya tüy bırakıyor. Bunu dikkate al.


  • faraton  (22.02.20 16:39:06) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.