araç kiralamada uzman sorusu

merhaba, şimdi benim 800 tl'lik kredi kartım var. internetten aracı kiralayacağım ama 750 tl bloke koyacaklar + 300 tl araç kiralama ücreti var. şimdi bu ikisi toplanınca limitim yetmiyor. internetten aracı rezerve ederken hangi ücreti alıyor? yani bunu şu yüzden soruyorum: dyelim 300 tl olan araç kirasını alıyorsa ben hemen o parayı ödeyip kapatırım böylece 750 tl'lik blokeyi de karşılamış olurum. ücretleri nasıl alıyor bu kiralama sistemleri?

kartında başka harcama yoksa gitmeden önce 300 lira yatır limitin 1100 olur zaten. varsa da ona göre hesaplayıp limitini aç işte.

  • hadsafhada  (20.02.20 22:46:55)
@hadsafhada o şekilde yani para yatırarak limit artırılıyor mu?

  • iddaaci  (20.02.20 22:56:39)
kendin cevaplamışsın zaten sorunu. internetten sadece araç ücretini çekiyor evet. o yüzden ödeme yaptıktan sonra tekrar o parayı koy kredi kartına limitin eski haline gelir. provizyonu ofiste alıyorlar.

  • belirsizlik  (20.02.20 23:07:39)