Karakoldan ifade için çağırmışlar, kapıya bu notu asmışlar

eksiup.com

Ne olabilir bu? Karakolluk bir durumum yok, sadece kyk borcum var.

abi 'karakoly' ve 'adili büro' yazmış adam ya

sahte olabilir.

karakolu ara sor varsa bi durum düşer kayıtlara yoksa hırsızlık için zemin hazırlama olabilir.

numarayı da arama sakın.

hem karakolda adli büro olur mu bilmem, emniyet müdürlüğü mü orası aldi büro olsun?
  • hem şişko hem deli  (20.02.20 22:51:48 ~ 22:52:55)
yurt dışına cenazeye gidip iki gündür haber alınamayan arkadaş ölü bulunup telefonda en son sizinle olan iletişimi görüldü ise, ifadeye çağırıyor olabilirler

  • bilinmeyen artist  (20.02.20 22:55:40)
Boyle not olmaz. Sahte.

  • tunaktunaktun  (20.02.20 23:03:43)
sahte bence de, yanlis hatirlamiyorsam boyle ptt kagidi gibi bir kagitlar oluyor kapiya biraktiklari. uzerinde bir sayisi bilmemnesi olan, fakat e devlet sizden sorumlu polis memurunu ogrenip bunu sorabilirsiniz, bence hemen kagidi atmayin, hirsizlik mi nedir ogrenirsiniz.

  • mavicorap  (20.02.20 23:15:42)
bir de uyanık ol, kendini polis olarak tanıtıp, sert mert yapıp eve girip gasp, soygun yapmaya çalışaibilirler. neler neler duyuyoruz görüyoruz aklında olsun yani.

  • hem şişko hem deli  (21.02.20 00:05:14)
arayın sorun derim. hatta avukat arkadaşınız varsa o arasın sorsun.

  • argent dawn  (21.02.20 01:00:54)
Aradım bahsedilen karakolu, "Evde bulamayınca kapıya not bırakıyoruz, yarın mesai saatleri içinde gelin" dediler. Geç saatlerde aradım, telefonu açan memurun neden çağırildigim bilgisine ulasma durumu yokmuş.

  • epistemic_regress  (21.02.20 02:17:02)
son yazdigin bilgiye istinaden:
sasirtmadi, ama uzuldum, mahzun oldum. Ne dandik, ne boktan ulkede yasiyoruz ya..
Eve gelen emniyet gorevlisi boyle mi not birakir? Saka gibi..
  • ebabil curnatasi  (21.02.20 05:59:11)
harbi nota bak:D gercekse saka, degilse gene saka gibi.

  • baldur2  (21.02.20 07:06:23)
karakola gidince "ben bunu mahallenin çocukları şaka olsun diye yazdı sanmıştım memur bey eheheh ciddiymiş meğer" falan desen ne güzel olur başına bir şey gelmeyecekse. gerçekten ciddiyse acı bir durum, her gün girdiğin binanın adını doğru yazmaktan bari aciz olma be.

  • ofelia  (21.02.20 09:35:02 ~ 09:35:18)
polisler böyle not bırakmıyor kapıya, küçük kağıtlar var hazırlanmış onları bırakıyorlar. Siz gitmeden önce tekrar arayın karakolu

  • pislick0  (21.02.20 09:58:14)
hahahah süper ya ben olsam giderken sözlük falan götürürdüm

  • KidLazer  (21.02.20 09:59:07)
Aradığımda soyledim zaten, notun üzerinde yazılanları da okudum (polis memurunun ismini de söyledim), "doğrudur" dedi adam.

Nota bir kalp cizmedikleri kalmış, haklısınız ama ben daha çok neden çağrılmış olabilecegimi merak ettigim için açmıştım başlığı. Başına daha önce böyle bir şey gelmiş olan var mıdır, diye.
  • epistemic_regress  (21.02.20 10:01:01)
gerçek miymiş bu? ben de merak ettim ne diye çağırmışlar.

  • banacevaplazım  (21.02.20 11:15:35)
Böyle not mu olur diyenlere istinaden, aynen bunun gibi notlar bırakıyorlar. Bana da gelmişti çok benzeri, bir kere de posta kutusuna böyle bir not atmışlardı.

Seninle ilgili bir şey değildir büyük ihtimalle, yoksa gelip alırlardı. :) Birisi seni tanık yazmıştır ve mahkeme de bulunman için tebliğ yapıp kağıt verirler ya da etrafta bir olay, hırsızlık, kavga olmuştur. Onun için ifadeye çağırırlar.

Sen git de sonra uğraşma.

Bu arada, bu raddeden sonra, öyle çok düzgün hazırlanmış bir polis notunu kapımda görürsem, kesin dolandırıcılık derim. Dolandırıcılar inandırıcılık için çoğunlukla çok daha iyi hazırlık yapıyorlar.
  • cursor  (21.02.20 11:30:58)
peki bu kağıdı arkadaş almamış olsa ne olacaktı? ne bileyim eline ulaştığına dair bir belge olması gerekmez mi? en azından ptt ile göndersinler? ben ciddiye almazdım.

  • banacevaplazım  (21.02.20 11:38:16)
Böyle not değil de beni karakoldan yelefonla aramışlardı. Askerlikten sonra bakaya nedeniyle ödediğim ceza askerlik şubesine yansımamış diye dava açmışlardı. Yani bi gözden geçirin notu yanlış daireye bırakmadılarsa. Bir de benim numaramı bulamayıp amcamı falan aramışlardı saçma sapan

  • neysene  (21.02.20 11:38:39)
Her türlü sebep olabilir. Ve evet böyle not bırakıyorlar çünkü sizin mahallenizden sorumlu bir sivil memur oluyor. adamın önüne yığıyorlar dosyaları, garibim kapı kapı dolaşıp ifade için davet ediyor.

ne olabilir konusunda fikrim yok. kavga olmuştur, biri sizi şahit göstermiştir vs her şey olabilir.
  • teknikekip  (21.02.20 11:49:59)
Eksisozlukteki bir entry m için şikayet gelmiş. İfade verdim.

  • epistemic_regress  (21.02.20 12:11:44)
Sonrasi icin bir gelisme oldu mu merak ettim ? Entry icerigi neyde, gercekten hakaret var mi sence ? Yazarsan biz de ayni hataya dusmeyelim.

  • tunaktunaktun  (10.05.20 03:59:32)
Polisi arayıp ihbar edin net sahte

edit: yorumlara bakmamıştım oha
  • eatpraylaw  (10.05.20 04:10:59 ~ 04:12:04)