[]

İngilizce konuşma grupları ve seviye

Günaydınlar. Konuşma grubuyla ilgili soruyu görünce ben de bu konuda bi soru sormak istedim. Orta seviyede İngilizce bilen biri(ben yani) konuşma gruplarına katılarak seviyesini ilerletebilir mi? Kelime dağarcığım pek geniş değil, seviye olarak A2 diyebilirim ve kem küm ederek de olsa konuşma tecrübem yok. İşim gereği İngilizce'ye ihtiyaç duymadığım için üstünde durmadım pek. Konuşma grupları bana göre midir sizce?
 
Konuşma gruplarında da seviyeler var ve ona göre gruplandırılıyor. Ama ne olursa olsun A2 seviyesi ile günlük konuşmaların dışına çıkamazsın, önce onu geliştirmeye çalış.


  • mor şapkalı kadın  (19.02.20 10:28:07) 
hocam a2 seviyesindeyseniz, henüz orta seviye değilsiniz ama bol bol reading ve kelime çalışarak önce kelime dağarcığınızı geliştirebilirsiniz. arada writing yazarak bilen birinden feedback alabiliyorsanız grammar için büyük faydası olur. böylelikle dediğiniz konuşma gruplarında a2'den b1-b2'ye doğru yol alıyor olursunuz.


  • ben hastayim  (19.02.20 15:04:59) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.