[]

Vergilerinizi hangi yolla ödüyorsunuz?

Eskiden internet bankacılığından küt diye öderdim hesabımdan. Şimdi kaldırmışlar o yöntemi, sadece kamu bankalarından oluyormuş o iş. Banka kartıyla da gib.gov.tr'den olmuyor, illa ki kredi kartı istiyor. Kredi kartı kullanmıyorum.

Vergi dairesine gitmeden, elimde paralarla gezmeden nasıl hallederim ben bu işi?
Şirketin banka kartı var, onla nasıl öderim?

 
şirketlerin ödediği vergileri kredi kartıyla da ödeyemiyorsunuz. kredi kartıyla ödenen vergi motorlu taşıt vergisi vs. gibi vergiler. kdv, muhtasar, geçici vergi falan yok.

illa ki gidip bir devlet bankasından hesap açtıracaksınız. ya da parayı cebe koyup bu bankaların birinde veya vergi dairesi veznesinde kuyruğa gireceksiniz.
  • kibritsuyu  (18.02.20 10:41:38) 
her ay bankaya gidip beklemektense bir kamu bankasında hesap açtırıp o şekilde her ay internet bankacılığından yatırmaya karar verdim, en pratiği öyle olacak sanırım.


  • blatta hiberna  (18.02.20 12:13:32) 
bir devlet bankasında hesap açtırıp online halletmek en temizi. ama biz mesal ziraat yakın diye ordan hallettik hesap işini, banka memurları bir atalet içinde, mobil aplikasyonu da çok atıl geldi bana.


  • Phoebe  (18.02.20 14:42:48) 
hesap açtırın el mahkum.


  • kveldulv  (18.02.20 14:44:53) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.