[]

Kortizon içeren losyon

Saç derimdeki iflah olmaz sedef/egzema problemim yüzünden momecon losyon kullandım. Düzelme olunca kesiyorum ama birkaç ay sonra yine rahatsız ediyor ve tekrar kullanıyorum. Bugün reçeteye tekrar baktım ve kortizon tipi hormon ilacıdır diyor. Bu losyonun kötü etkileri olur mu? Kullanmamalı mıyım sizce?
 
Bende seboreik dermatit var, dermatolog "çok arttığında, çok rahatsız ettiğinde kullan" diye kortizonlu m-furo verdi. Pek kullanmadım şampuanla halletmeye çalışıyorum.

Yani zararlı tabii ama birkaç ayda bir az az kullanmak nasıldır bir doktora sor sen yine.
  • nhk ni youkosu  (17.02.20 09:35:09) 
@nhk ni youkoso aynen öyle yapıyorum ben de. Ama sırf losyonla ne gibi etkisi olur onu da merak ediyorum.


  • six packsiz  (17.02.20 10:15:41) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.