Fiziki altin mi yoksa banka altin hesabi mi?

Merhaba arkadaslar her ay ceyrek altin alip koseye koymak istiyorum. Ancak bunun icin altin hesabi acip bankadan mi almaliyim? Yoksa fiziki alip evde mi saklamaliyim? Altinlari uzun vadede degerlendirmek istiyorum.

Gram altın hesabı daha iyi.

  • Topalordek  (17.02.20 01:08:39)
Soruya kaynama yapmak gibi olacak ama, neden gram altın hesabı daha iyi?
Fiziki altına göre ne üstünlüğü var?

  • anatomik  (17.02.20 01:54:09)
Fiziki altını saklama riskli bir durum. Eve hırsız girerse bütün birikimin gitmiş olacak. Bankada kasaya koysan onun da garantisi yok. deprem olsa sel olsa bankadaki kasa kaybolsa yine gitti.
Banka hesabı daha güvenli. İstediğin anda telefon üzerinden satış ve alış yapabilirsin. Bazen alış satış arasındaki makas yüksek oluyor ama daha güvenli. E ski tarihli çeyrek altınları bazı kuyumcular 2-3 lira daha düşüğe alıyor.

  • care drogba  (17.02.20 09:56:49)
Care Drogba'nın yazdıklarını yazmaya geri gelmiştim.

  • Topalordek  (17.02.20 19:01:02)