izmir çevresinde nereye gidilir yarın?

bahar/yaz olsa, hava güzel olsa seçenek çok. bu havada nereye gideyim? yarın yağmursuz ama fırtınalı görünüyor.

amaç hem sürüş pratiği olsun, şu arabayı artık kullanayım da gezeyim, hem de evden çıkayım, değişik bir yer göreyim, belki değişik bir şeyler yiyeyim, ne bileyim köy yumurtası fln alayım, yani boş boş gidip gelmeyeyim.

kuşadası

  • mikahakkinen  (15.02.20 17:00:26)
Merhaba pati :)

Bence Urla'a gidin. Hem yolu çok güzel hem de pratik yapmak için ideal zorlukta . Çarşısında dükkanlar, kahvehaneler, küçük esnaf var. Ara sokaklarda ve sağda solda butik mekanlar ve kitapçılara da rastlarsınız. Sanatçılar sokağında gezinebilirsiniz. Üstelik tüm bunların hepsi yürüyüş mesafesinde.
  • burka  (15.02.20 17:13:15)
"bahar/yaz olsa, hava güzel olsa seçenek çok." demişsiniz de, ben 25 senedir izmirde yaşıyorum pek yer bilmiyorum :)

Birkaç öneride bulunur musunuz ?
  • pislick0  (15.02.20 17:25:49)
Selçuk şirince
Foça
Çeşme
Urla
Kozbeyli(foça yolu)
Bergama
Bunlar yolu da kendi de güzel yerler ne aradıgına bağlı değişir. Yerlere göre bak seç birini
  • erty_ksk  (15.02.20 17:33:20)
@pislick tabi ki öneride bulunurum, ama 25 senedir izmir'de olduğun için sana cazip gelemyebilir. ben 9,5 senedir izmir'deyim ve daha yeni arabam oldu. toplu ulaşımla da gidilebilecek yerler var tabi de telef olurum diye tercih etmedim.

yazın denize girme amacı dışında önerilerimi yazıyorum:

*ayvalık - yol üzerinde bergama
*foça - arabasız ulaşılamayacak olan koylar
*çandarlı, dikili, bademli
*urla, mesela özbek'te kahvaltı, sonra barbaros köyü, oraya kadar gitmişken germiyan, çeşme...
*karaburun/mordoğan/balıklıova tarafı, oralardaki köyler, mesela kösdere, eğlenhoca, inecik, saip...
*seferihisar taraflarında da çok var

çoğaltılabilir, gerçekten ilgileniyorsan seve seve paylaşırım.
  • pati  (15.02.20 17:36:09 ~ 17:40:30)
Karagöl'e gidebilirsin.

  • nhtzmc  (15.02.20 18:56:47)
@nthzmc karagöl'ün yolu çok zor, acemiliği biraz daha attığımda giderim oraya

  • pati  (15.02.20 18:59:18)
@pati teşekkür ederim cevap için ancak bunlar bana öyle gezilip görülecek yerler gibi gelmiyor, sanırım bende bir sorun var kös kös evde oturmaktan gezme kültürüm körelmiş

  • pislick0  (15.02.20 19:30:38)
eski foça ile yeni foça arasında bağarası diye bir yer var çok güzel gözleme yapan bir yer var orada çayıda güzeldi.
yeni foçayıda oldukça yenilemişler ekler yiyebilirsin orada.
sürmüşken mavişehir kuzeye doğru gidince sucukçular köftecilerin kalabalık olduğu bir yer görmüştüm orayıda bulabilirsin.
  • kararsızataletfilozofu  (15.02.20 23:20:49)