[]

superonline - yeni modem isteme

2013'den beri aynı modemi kullanıyorum. yeni modem verin dedim tamam verelim dediler fakat "yeni modemlerimizi tercih eden müşterilerimiz sonradan eski modemlerini istiyor, sıkıntı yaşıyorlar" gibisinden birşeyler söyledi. adamlar evime kadar geldi sonra vazgeçtim dedim. 6 senede bir modem değil 3 modemin parasını benden çıkarmışlardır heralde :)

neyse sorum şu; son zamanlarda superonline fibere üye olup ya da yeni modem isteyenler modemlerinden memnunlar mı? hangi modemi kullanıyorlar? şuan huawei modem kullanıyorum.


 
Ben de 7-8 senedir superonline fiber kullaniyorum. Huawei modem. Simdiye kadar hic sorun yasamadim. Donem donem kisa surelerle de olsa 500mbit 1gbit gibi hizlar da kullandim, o hizlarda da gayet stabildi. Siz tam olarak niye degistirmek istiyorsunuz modemi?


  • battal gemalmaz  (14.02.20 20:59:02) 
@battal

bazen wirelesstan atıyor. ethernetten bağlanan bilgisayarı arada sırada görmüyor vb.
  • false pretension  (14.02.20 21:19:07) 
Ben hiç yaşamadım bu tip sıkıntılar.
O zaman sizin modemi mutlaka değiştirmeleri lazım. Benimkinin modeli HG253s. Bir sorun isterseniz, ellerinde varsa. Madem yenilerinden memnun değilmiş müşterileri..
Gerçi müşteri temsilcisi sizi caydırmak için de öyle demiş olabilir, her türlü itlik beklenir çünkü.
  • battal gemalmaz  (14.02.20 22:41:29) 
benim modem de hg253s. neyse vazgectim :D


  • false pretension  (15.02.20 14:55:15) 
Bizim modemi iki yıldır inatla değiştirmiyorlar mesela. Modem salonda, odalardan internet asla doğru düzgün çekmiyor. Hatta salonda bile kopuyor bazen. Kaç defa aradık değişmediler, en son teknik servis geldi, o da değiştiremeyiz dedi. Hiçbir şey yapmadan 75 lira aldılar. Siz böyle isteyince nasıl değiştiriyorlar ya?

Son iki yıldır nefret ettim superonline'dan. Evin içinde mobil ağ kullanmaktan 10 gb harcıyorum ayda telefondan. Wifi asla bağlanmıyor. Eylülde sanırım sözleşme bitince başka servise geçerim muhtemelen.
  • nundu  (15.02.20 15:00:36) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.