[]

sizce adam öldürme potansiyeli olanlar anlaşılır mı?

öfke patlaması ağır tahrik gibi durumlar haricinde keyif için adam öldürenlerin ortak bir noktası var mıdır acaba? bu konuda yapılmış araştırma yazıları vs. varsa okuyabilirim?
 
Öfke patlaması diye makul bir adam öldürme sebebi yok. Ayrıca yeteri kadar çaresiz herkesin adam öldürme potansiyeli vardır. Kimi ne yolla anlamak istiyorsun ben anlamadım.


  • osssy  (14.02.20 19:37:13) 
Seri katillerle ilgili var benzer calismalar. Hormon durumlari beyin yapilari bazi gen kombinasyonlari vb arastirilmisti. Bak istersen bunlara.


  • hindistan cevizi  (14.02.20 19:47:46) 
@osssy, öfke patlamasının makul bir öldürme sebebi olduğu anlamını nasıl çıkardın Allah aşkına?
makul bir öldürme sebebinden ziyade o öldürmenin ilgi alanıma girmediği anlamı üzerinde düşünürsen gece gece lüzumsuz gerginlik yaşamazsın.

  • for day to break  (14.02.20 20:41:11) 
Psikopatları tarif etmek için lafı döndürüp dolaştırıp o ayrımı yapmandan çıkardım. Peki sence niye onca gerçek sebep arasından "öfke patlaması" gibi yüzeysel bir bahaneyi ilgi alanını anlatmak için kullanmak aklına geldi?


  • osssy  (14.02.20 21:23:13) 
@osssy, lafı döndürüp dolaştırıp mı? zaten soru hariç toru topu iki cümle kurmuşum, hadi bunun birini döndürdüm ötekini de dolaştırdım diyelim...

onca gerçek sebepleri sıralamaya iyiki kalkmamışım Allah korumuş beni senden. fgğıodd
  • for day to break  (14.02.20 21:45:12) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.