[]

melek yatırımcı veya basit bir uygulama yapacak birisi var mıdır?

program sadece fotoğraflardaki kelimeleri bulacak. kendime çok lazım. istediğim kelimesi arama bölümüne yazacağım, bana içinde o kelimeler geçen fotoğrafları bulacak.
kısaca 5 bin civarında foto var. bunlar belgelerin cep telefonu ile çekimi. bir belgeyi bulşmak için tek tek bakmam gerekiyor. hepsi de birbirinini aynıssı 
google photos yüklediğiniz fotolardaki metinlerle gayet güzel bulabiliyor. farklı bir şey mi sizin aradığınız?


  • gkhncnzdgn  (14.02.20 17:12:49) 
İstediğiniz basit bir uygulama değil aslında ciddi bir şey. Tüm görselleri tarayıp içerisindeki yazilari tespit edecek programlara ocr deniyor yani Optical character recognation.

FREE Ocr şeklinde arayın. Açık kaynak kodlu bir uygulama bulabilirsiniz. Cok yazılı çok belge varsa profesyonel bir çözüme ihtiyacınız olabilir.
  • biseysorcaktim  (14.02.20 17:41:50) 
gkhncnzdgn'in dediği gibi, Google Photos bunu yapıyor. Yalnız fotoları yükledikten sonra taraması/okuması biraz zaman alabilir. Ama sonrasında bir kelime arattığınızda o kelimenin geçtiği fotoğrafları gösteriyor.

9to5google.com
  • crown  (14.02.20 17:47:40) 
Yalnız senin ihtiyacın olan ufak programları yapabilecekleri için melek denmiyor o yatırımcılara. Ayrıca 'basit' bir tesisat işine nasıl para veriyorsan 'basit' bir uygulama için de istemek yerine para önermelisin. Zaten istediğin özelliğe sahip birçok program var. Google'i bir dene istersen.


  • osssy  (14.02.20 19:32:13) 
Melek yatirimci öyle bir sey degil.

Bunu ocr cozumleri ile yapabilirsiniz. Abbyy kullaniyorum ben, cok basarili ama pek ucuz diyemem.

Google photos yapiyor ama duruma gore bazen pek verim alamayabilirsin.

Oyle foto ile cekilmis cogu belge pek iyi sonuc vermez.
  • duygusuzromantik  (14.02.20 20:55:28) 
google photos+1


  • yoggi  (14.02.20 22:17:22) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.