[]

danışman seçimi

sizce yüksek lisansta danışman seçerken neye dikkat etmek gerekir
1-çalıştığı alan ile sizin alanınızın benzer olması
2-danışman hocanın insan ilişkileri
3-danışman hocanın akademik başarısı


bana bir danışman atanmış , alanı benim çalıştığım alan ile aynı.Benim alanıma da gerçekten hakim.Fakat biraz ters birisi, daha önce onunla çalışan 2 arkadaş da söylüyordu ters olduğunu( çok uğraştırır, gereksiz detaylara iner vs).Tecrübelilere sorum Şimdi ben danışmanı değiştireyim mi? Yoksa böyle kalsın mı?


bir arkadaşım da çok yayın yapan başarılı bir hocada ama o da hocayı bulamıyor neredeyse hiç konuşamıyormuş

 
alternatifin varsa değiştir. hiç çekilmez. jüride arkanda bile durmaz bu tipler. ki asıl jüri performansını sorman lazım...
bu kadar detaya inip seni zorlamasına rağmen jüride de aslanlar gibi seni savunduysa o kişiyle çalışılır tabi. en azından inanç sistemi tutarlı.

  • ozdek  (14.02.20 16:54:40) 
Yayın yapan biri olsun. Diğerleri iş bilmez, gereksiz uğraştırır


  • insomniac  (14.02.20 16:57:18) 
Soru sorabileceğiniz ve sorduğunuz soruların cevaplarını alabileceğiniz biri olsun, zor olması sizin için kötü bir şey değil geliştirir. Kolay ama hiç bulamayacağınız bir danışman sizin için iyi olmaz diye düşünüyorum, iki arkadaşımın başına geldi çok zorlandılar.


  • bitse de gitsek  (14.02.20 17:55:32) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.