[]

Yüksek lisans danışman hocanın farklı anabilim dalından olması

Girdik bir yola ve yüksek lisansa başvurduk, kazandık ,kayıt olduk falan şimdi de ders seçimi sırası. Bana verdikleri danışmanin alanı benim en sevmediğim anabilim dalı. Ders secimimi onaylamış ama bir gariplik olmuyor mu bu durumda? Bu adamın bana vereceği ne olabilir ki?

Aslinda adam ODTÜ mezunu bir profesor. Diğer kısımlar da hep yurt dışı ama lisans okurken alani benim en zorlandığım dersler olmuştur.

Ortada anormal bir durum yok değil mi?

 
sen tezinde ne calismak istedigine karar verince danisman hocana git, sunu sunu calismak istiyorum de. eger o hocanin alani degilse zaten seni hangi ogretim uyesinin alaniysa ona yonlendirir. danisman bir dilekceyle degisebilen bir sey ama isin adabi geregi ben sizinle calismak istemiyorum denmez.


  • xfestos  (14.02.20 13:56:37 ~ 13:56:55) 
Akademik danışmanın tez danışmanın da olmak zorunda değil. En azından ilk dönem için. Tez da olması atamaları daha sonra yapılıyor.


  • playing star again  (14.02.20 14:58:00) 
Tez danışmanı atamaları*

Mobildeyim hata olmuş.
  • playing star again  (14.02.20 14:58:39) 
O sizin tez danışmanınız değil, akademik danışmanınız. Alanının farklı olmasının hiçbir ilgisi ve faydası yok. Ders seçimi dışında herhangi bir ilişkiniz bile olmayabilir.


  • grafimani  (14.02.20 21:26:53) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.