[]

europa universalis 4

arkadaşlar merhaba,

europa universalis 4 extended timeline modunda oynuyorum. çin'deki han krallığını aldım. ilerleyen yıllarda "unguarded nomadic frontier" oluştu. bu durumdan nasıl kurtulacağım bilen var mı? forumlara vs baktım ancak hepsinde farklı şeyler diyor ufak ayrıntı farklılıkları var. bilen varsa cevaplayabilir mi?


 
bu şey değil mi ya, hani çin seddi'ni inşa ediyorlardı?!?


  • co2s2  (14.02.20 14:17:57) 
Wiki muhtemelen en doğrusudur:

eu4.paradoxwikis.com

--> etrafında development'ı 300'ü geçen steppe nomad ülkesi olmasın. İlla olacaksa da ya ally ol ya da subject'in olsun diyor.

En kolay çözüm adamlar development kastıkça 3-5 eyaletlerine çökmek gibi görünüyor.
  • plutongezegendegilmi  (14.02.20 14:22:52 ~ 14:23:37) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.