[]

Medya arşiv sistemi yapmak

hangi dille yazacağıma henüz karar vermedim. ancak videosal işlerle daha önce hiç ilgilenmediğim için keyword sıkıntısı çekiyorum.

bir video-fotoğraf arşivi yapacağım. bir panel.
arama yaparak bazı videolara ulaşacaklar ve bu videoyu bir yerlere link ile gönderecekler.
burada ince noktalardan biri de youtube'daki gibi videoyu 4. dakikadan itibaren paylaşabilirler vs. gibi durumlar da var.

bunu özetlememin sebebi de şu:

hangi keywordlerle arayıp çözüm bulmam gerekiyor?
özellikle bu videoplayer işleri sanırım backendden ziyade javascript taarafında çözülen işler dimi?

 
Video olayı tamamen youtube üzerinden dönecekse kendi playerını yazmana gerek yok, iframe ile gömebiliyorsun videoyu. Paylaşırken de url'in sonuna t=saniye yazıp oradan itibaren paylaşılmasını sağlayabilirsin.


  • plutongezegendegilmi  (14.02.20 00:12:54) 
yok tüm arşiv sunucuda depolanacak..


  • tchuck  (14.02.20 06:24:43) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.