[]

Csharp openfiledialog ile mdb dosyası çağırmak

İyi günler dilerim.

Csharp ta openfiledialog ile çağırdığım mdb dosyayı görüntülemek istiyorum. Bulduğum tüm videolarda kodun içerisine dosya yolunu yazmışlar ama ben openfiledialog'tan çağırmak istiyorum.

Şimdiden teşekkürler :)

 
OpenFileDialog.FileName zaten size dosya yolunu veriyor, bulduğunuz örnekteki dosya yoluna onu yazın.

using (OpenFileDialog openFileDialog = new OpenFileDialog())
{
openFileDialog.Filter = "mdb files (*.mdb)|All files (*.*)|*.*";

if (openFileDialog.ShowDialog() == DialogResult.OK)
{
string filePath = openFileDialog.FileName;
//buraya mdb okuma kodu gelecek
}
}
  • aziz dostum jack  (13.02.20 11:18:59 ~ 11:19:11) 
Peki burda nasıl bir düzenleme yapabiliriz ?

OleDbConnection baglanti = new OleDbConnection("Provider=Microsoft.ACE.OLEDB.12.0;Data Source=kisiler.accdb");

kisiler.accdb yerine OpenFileDialog.FileName kullanabilir miyim ?
  • cloudmaker99  (13.02.20 11:34:17) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.