Korona virüsü

Ölü sayısının Çin'in açıkladığından fazla olma komplosu saçma değil mi? İnternet çağında nasıl saklayabilirler bunu?

çin'de internet ağır sansür altında bildiğim kadarıyla, onunla alakalı olabilir. Bana da ölü/vaka sayısı çok daha fazla gibi geliyor

  • pislick0  (11.02.20 22:19:00)
internet dediğimiz şey her ne kadar iletişimi kolaylaştırmış olsa da güvenilir kaynakların da azalmasına neden oldu, haliyle "çinli herhangi birinin çıkıp devletin söylediği yalan, çok fazla kişi öldü." demesi hiçbir şey ifade etmiyor.

  • aziz dostum jack  (11.02.20 22:22:18 ~ 22:22:39)
İnternetin, okuduğum kadarıyla çinde pek bir anlamı yok.
Kapitalizm çatısı altında, komünizm yaşayan halk kalabalığı var.
Akvaryumdaki balık misali. İçerisi ne kadar ışıklandırılmış veya süslü veya adsl li olsa da bir çok şey izleme altında ve sınırlı.
  • Erva  (11.02.20 23:40:18)
çinde internet ciddi kontrol altında. mesela bazı google aramalarına yanıt dönmüyor sayfa kalıyor öyle. çin hükümetinin belli anahtar kelimeleri var filtreliyor onları. vpn kullananları takip edip buluyorlar. halk epey çekiniyor bu durumdan. çanak anten ile yabancı yayınları izlemek bile kanunen yasak. şimdi daha gelişmiş yöntemleri varmış. face ve voice recognition ile de filtreleme yapıyorlarmış.

muhtemelen hasta sayısı söylenenin 2-3 katı fazladır. zaten şu anda hiç aralıksız yeni hastaneler yapsalar gene yetişemezler. en büyük hastane kaç yataklı ? kaç sağlık personeli hiç ara vermeden çalışacak ? bu yüzden bir çözüm bulana kadar wuhan karantina altında. 10 milyonluk bir bölgeyi karantinada tutmak ne kadar ciddi bir düşünsene.
  • orpheus  (12.02.20 01:27:48 ~ 01:28:28)
Hahaha, bir de Türkiye'de yaşıyorsun. Bu internet çağında nasıl mı saklarlar? Hahaha. Sen daha Türkiye'deki şehit sayısını bilmiyorsun, Çin'de bireylerin sağlık durumunu gözlemleyebileceğini mi sanıyorsun?

  • osssy  (12.02.20 14:11:34)