[]

n17u vs n16

vdsl modem alacağım. bu ikisi arasında kaldım.
bakıyorum bakıyorum bir fark göremiyorum bunların arasında 100 lira fark var. neden? 
gigabit port var yerel ağda dosya aktarımı yapacaksan vs. 10 kat daha hızlı türkiyede gigabit internet alamadığımızdan asıl internet hızını pek etkilemiyor tabi.
usb portu var harici disk takıp nas olarak kullanabilirsin, pc kapalıyken direkt modem üzerinden torrent indirebilirsin. wınn tarzı sim kartlı donglelar ile failover kurabilirsin normal bağlantın kesilirse modeme bağlı tüm cihazlarda o mobil veriyi kullanabilirsin vs. vs.

bu özellikleri kullanacaksan aradaki fark çok değil ama ortalama bir kullanıcı muhtemelen kullanmaz.
  • konetsu  (11.02.20 21:47:09) 
farklar güzelmiş ama çok benlik değil. nas var zaten torrent falan da onun üstünden gidiyor. usb lüzumsuz. n16 ile arasında protokol farkı göremedim ikisi de aynı adsl/vdsl tiplerini destekliyor sanırım.


  • Wasking  (11.02.20 22:01:23) 
destekler. ben de o özelliklere para vermeyip sadece wifi5 desteklediğinden dsl ac51 aldım tabi ben aldığımda dolar da daha düşüktü daha ucuzdu şuan olsa belki ben de n16 alırdım

bu arada yeni internet mi bağlatacaksın yoksa sadece modem mi değiştiriyorsun?

bu arada nas varsa gigabit portlar o durumda işine yarayabilir. biri saniyede 10mb diğeri 100mb civarı aktarım yapabilir nasa. tabi nas da kablolu ve gigabit portluysa.
  • konetsu  (11.02.20 22:06:29 ~ 22:14:44) 
modem pörtledi ya. openwrt de kuruluyor sanırım n16 ya çok aklıma yattı şu an.


  • Wasking  (11.02.20 22:17:29) 
sıfır n16 fiyatına ac51 buldum. port işini router ile halledip bunu mu alsam acaba?


  • Wasking  (12.02.20 02:50:09) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.