bu araç alınır mı?

www.sahibinden.com

kilometresi biraz fazla ama hatasız araç.

ne dersiniz düşünülebilir mi sizce?

Fiyatına yorum yapamam ama yaşına göre kilometresi o kadar da fazla değil bence.

  • himmet dayi  (11.02.20 13:25:45)
Yetkili bayinin satması avantaj, hatasız olması iyi, km yaşına göre bi tık fazla, 80-90 bin olmalı 4 yaş için ama önemli değil.

Fiyat emsallerine göre normalse alınır.
  • John Bloor  (11.02.20 13:40:47)
goral in arabalari iyi oluyor. ama piyasanin biraz uzerinde satiyorlar

  • foster  (11.02.20 14:09:58)
Dizel araç için kilometre bu civarda normal sayılılabilir. Göral gibi yerler genelde kiralık şekilde kullanılmış araç satarlar. Kamuda veya şirketlerde kullanılmış ve 3-4 yıllık kullanım ömrünü bitirmiş araçları görürsünüz. Avantajı ekspertizi doğrudur, bölgesel al-satçı veya galericiler gibi çakallık çıkma olasılığı düşüktür. Dezavantajı kiralık araçların nasıl kullanıldığını kestirmek zor olur.

  • Abdurrahman  (11.02.20 14:14:54 ~ 14:18:33)
4 yaşında, 128.000 kilometrede dizel bir araç beni üzer mi, canımızı sıkar mı peki?

  • kibritsuyu  (11.02.20 14:14:54)
Fransız dizel motorları gayet sorunsuz ve yakıt tüketimleri de gayet iyi bence. Ben Peugeot alırken son düşüneceğim şey motoru olurdu sanırım. Daha düşük kilometrede aynı temizlikte aracı en fazla 5-6 bin fazlaya bulabiliyorsanız düşük kilometre mantıklı, aksi halde ben bunu alırdım.

  • Abdurrahman  (11.02.20 14:20:49 ~ 14:21:39)
Motoru sıkıntı olmaz, bir ihtimal otomatik şanzıman sıkıntı çıkarabilir. Araçta kullanılan şanzıman hakkında bilgi toplamak lazım.

  • John Bloor  (11.02.20 14:27:59)
off bunun haşatı çıkmıştır. 3 yıllık dizel araç bu kilometredeyse kesin kiralıktır. hadi araç sorunsuz olsun..yüzlerce, binlerce kişinin bindiği kimbilir içinde ne maceralar yaptığı arabaya binebilecek misin, aileni sevdiklerini gönül rahatlığıyla bindirebilecek misin?

  • yedek  (11.02.20 15:28:40)
alınmaz.

  • sizofren06  (11.02.20 15:35:58)
Bu tip bu kasa araçtan kiralık olmaz kolay kolay, ne çalışana verilecek bir tipi var ne de yöneticiye.

Kiralık olsa kesin bir kaç parça boya olurdu, değişen olmasa bile. Malum kiralık araçların nasıl kullanıldığı belli.

Boya bile yoksa bu araç sahibi tarafından kullanılmıştır, biraz fazla şehir dışı yapmış ya da iş icabı sık sık farklı şehirlere giden bir kullanıcı profili var.

Şanzıman hakkında yorum ve fikir alın forumlardan.
  • John Bloor  (11.02.20 16:46:11)
Ben almazdım.
Hem konya’dan araba almam
Hem de 130 bin km yapmış aracın nokta hatasız olması bana imkansız geliyor.
Kilometreye bakılırsa şirket aracıymış. Yılda 25 bin kilometre iddialı bir rakam.
Kesinlikle eski sahibini sorgula. (Şahıs mı şirket mi kiralık mı)
Konya’da başka bir pejo bayii varsa mutlaka oraya da ekspertize sok. Vereceğin para 400-500 TL.
Kimse yoğurdum ekşi demez.
  • otopsicocugu  (11.02.20 16:46:38)
araç konya'da değil yahu ankara'nın göbeğinde.

konya nereden çıktı?
  • kibritsuyu  (11.02.20 17:39:42)
130 135bin tlye daha az kmli 2008 bulursunuz. Peugeot 2008 kullananlar gurubu var facebook'ta oraya göz atin ilanlar oluyor. Ben 130bin paramı 125bin kmdeki araca vermezdim. Ki ben de 2008 kullanıyorum sıfır almıştım 2015te. 5 bin filan daha çıksanız 130 135e pazarlikla 50binde 40binde araclar var degmez. Kullandığım icin biliyorum alt takim masraf çıkarabilir. Degismesi gereken parcalar olabilir.

  • karacigerim vur kadehlere  (11.02.20 18:13:43)
yarı otomatikten uzak dur. bir ki sene ileri versiyonunda tam otomatik aisin olabilir.

peugeot'un bu dönem araçlarında adblue ve eolys katkıları var emisyon düşürmek için. arkadan vurmazlarsa eolys sıvısı ömürlüktür (yine de seviyesini kontrol ettirmekte fayda var). adblue'yu ise kendin doldurmalısın uyarı çıkmadan. dibine kadar kullanırsan enjektör, boru ve adblue pompası masrafı (pompa genelde tankla gelir) sana girer. sürekli yağlanan triger kayışı var diye biliyorum bu arabada. motor yağ seviyesini kontrol ettir. triger kayışı değişim periyodu 180 bin km civarı olması lazım.

peugeot dizel motorları çok kurumlanmaz (eolys sayesinde özellikle) ama bence şehir içinde sık dur kalklı kullanacaksan dizel gereksiz.

illa 2008 istiyorsan 1.2 turbo benzin almanı tavsiye ederim. peugeot teknik bültenleri 0w30 yeni nesil yağ kullanıyor. bunun da kullanıldığına emin ol.

not: konya'da özkaymak da peugeot bayiliği yapıyor artık.
  • rain when i die  (11.02.20 18:58:37 ~ 19:00:41)
125bin cok bir km degil hocam. Hele de dizel icin. Dizel motorlar daha uzun omurludur, 125bin dizel icin cok bir km degil. Ben bu km yi sikinti yapmazdim fiyati da ona goreyse.
Yani araba kafaniza yattiysa bu km ye gore de fiyato normalse alin derim temiz ise.
Milletin abartmasina bakmayin Offf bunun hasayi cikmis hosag olmustur bu mahvolmustur falan. Araba bakarken hep boyle korkuturlar adami.
Arabayi alacaksaniz ekspertiz disinda servise de goturup baktirin motoruna, sorun cikmazsa alin.
Hor kullanizlmazsa dizel motorun omru 500-600bin rahat var. Benzinli motor daha kisa omurludur.

He ben sahsen yari otomatik arabaya yanasmam ama motor konusunda ben cekinmezdim, servise gosterirdim ama.
  • stavro  (11.02.20 20:19:45)
Biraz bakındım aynı paket, aynı model araçları filitreleyip. Ortalama 130 bin liraya 50-80 bin km lerde var araçlar.

Fiyat avantajı olmayacaksa bu km almaya gerek yok bence, 128 bin km motor ömrü açısından hiç önemli değil ama bunu ileride satacaksınız da, fiyat avantajı yoksa yüksek km almaya gerek yok.

Bir kaç cevapta otomatik - yarı otomatik konusunda yazılanları okuyunca yanlış bilgiler olduğu kanısına vardım.

Yeni nesil arabalarda tam otomatik (tork konvertörlü) şanzıma yok denecek kadar artık, her markada robotlaştırılmış şanzıman var.

Çünkü tork konvertörlü şanzıman aşırı yakıt tüketimi yaptırıyor, bunun aksine robotlaştırılmış şanzıman insandan bile daha iyi yakıt tüketimleri yakalayabiliyor.

Çok ekstrem modellerde, 5-6 bin cc motorlu, 2-3 tonluk premium lüks arabalarda kullanılıyor olabilir.

Tuhaf bir şekilde hyundai getz, kia ceed, bazı astra modellerinde de vardı yakın zamana kadar. Sanırım zamanında üretilip stokta bulunan şanzımanların değerlendirilmesi için varlar.
  • John Bloor  (12.02.20 11:39:59)