[]

iskanı yok

Bir kaç sene öncesinde satın aldığımız evin( kat mülkiyeti) geçenlerde
e-devletten tapu ya baktığımzda iskanı yoktur yazıyor.Bu ne demek acaba?15 yıllık bir bina 
Enteresanmış. Normalde iskan olmadan kat mulkiyeti tapusuna dönüşemiyor biliyordum.
Sıralama kat ittifaki tapusu sonra bina yapılır iskan alinir sonra da kat mülkiyetine geçilir diye biliyorum.

  • Filinta61  (11.02.20 13:42:46) 
15 yıl önce yapılıp da iskansız olan evin kat mülkiyeti olmaması lazım, kat irtifakı olarak kalmış olması gerekir.

İskanı yoksa bina zamanında projeye uygun yapılmamıştır, ya da her şey uygun yapılmıştır ama iş bittikten sonra gerekli harçlar yatırılıp işlemler yapılmamış ve iskan alınmamıştır.

Fakat e devlette bunu nasıl ve nerede gördünüz acaba? Çünkü iskan kelimesi bu konuda halk içinde kullanılan bir kelimedir, aslı yapı kulanım iznidir ve tapuda ya da e devlette bununla ilgili bir bilgi görebileceğinizi sanmıyorum.

Karıştıryormusunuz acaba? Tam olarak nerede ne yazdığını ekleyebilirseniz yardımcı olmaya çalışalım.
  • John Bloor  (11.02.20 13:45:58) 
hocam teşekkür ederim sorun çözüldü babamın üzerine iki ev var babam diğer eve bakıp yeni evle karıştırmış.Şimdi arayınca anladık durumu :))


  • bbb_1  (11.02.20 14:14:24 ~ 14:15:08) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.